Tylko jeden ze zmysłów człowieka, jakim jest węch, może przenieść cię w wyjątkową podróż w czasie i rozbudzić emocje. Jeśli pójdziesz o krok dalej i uzupełnisz zapach, odpowiednią wizualizacją – zostaniesz dyrygentem swojego stylu. Jak to osiągnąć?

Zapach wanilii - trend tego sezonu

Wanilia, oprócz oczywiście zastosowania kuchennego, jest zapachem o wyjątkowych właściwościach. Wykazano, że nuty zapachowe wanilii wzbudzają w ludziach pozytywne uczucia. Dlatego też, wanilia wielu osobom kojarzy się z radością, domowym ogniskiem i bezpieczeństwem. Perfumy waniliowe tej wiosny będą na szczycie popularności – zarówno w kompozycjach zapachowym dedykowanych dla kobiet i mężczyzn. W zależności od indywidualnych predyspozycji, wanilia połączona ze świeżymi nutami owocowymi może być chłodna i orzeźwiająca a w połączeniu z piżmowo–korzennym aromatem – zmysłowa, intrygująca i wcale nie za słodka!

Wanilia w męskim wydaniu

Ten oryginalny zapach jest rewelacyjnym uzupełnieniem męskiego, casualowego, codziennego stylu. Podkreśla elegancką nonszalancję i niezależność. To co ważne – wanilia, dzięki zawartości fitoferomonów jest jednym z silniejszych, naturalnych afrodyzjaków! Zapach Lacoste Pour Homme, mimo wyczuwalnej nuty wanilii w podstawie kompozycji, jest wyjątkowo męski i zapadający w pamięć. Dobrze współgra z zamierzoną, niedbałą elegancją – chinosami, lekko rozpiętą pod szyją koszulą z podwiniętymi rękawami i butami w stylu marynarskim.

Kobieca i buntownicza

U kobiet, perfumy waniliowe, połączone z niezwykłą mieszanką piżma, czarnej porzeczki i świeżej mandarynki, jak np. w Flower Kenzo świetnie współgrają z buntowniczym, miejskim stylem. Kropla tych perfum w połączeniu z oryginalnym, białym T-shirtem z wymownym nadrukiem, zamszową spódnicą i rockowymi sztybletami, podkreśli niezależność i zadziorność, która w odpowiedniej oprawie, nadal pozostaje bardzo kobieca.

Być może radosny zapach wanilii zachęci cię do delikatnego szaleństwa w stylizacji. Spróbuj wykorzystać naturalne zalety aromaterapii, poeksperymentuj ze stylem i podkreśl w niebanalny sposób swój charakter.