Obecność materiałów wybuchowych, specjalistycznych narzędzi czy chociażby konieczność zapewnienia dość wyśrubowanych norm BHP sprawiają, że ryzyko nieszczęśliwych zdarzeń jest bardzo duże. Oczywiście warto pamiętać, że specjalistyczne urządzenia i narzędzia, którymi posługują się mechanicy, są bardzo drogie, więc na przykład pożar w tego typu zakładzie powoduje ogromne starty finansowe i co za tym idzie, blokuje pracę warsztatu na dłuższy czas. A to znaczy, że nie dość, że mamy straty, to jeszcze nie zarabiamy.

Ubezpieczenie na miarę

Poza murami i sprzętem warto koniecznie pomyśleć o polisie OC. Ta pierwsza opcja wyceniana jest na podstawie wartości lokalu i urządzeń. Składka tej drugiej uzależniona jest od dochodu firmy. W razie nieszczęśliwego zdarzenia szybko możemy liczyć na odszkodowanie i pomoc w kontynuowaniu działalności. Podstawową jednak polisą, o której powinien pomyśleć właściciel warsztatu samochodowego, jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Ta idealnie sprawdza się w momencie, gdy samochód klienta zostanie uszkodzony lub on sam ulegnie wypadkowi na terenie warsztatu. Zdecydowanie częściej oczywiście zdarza się ta pierwsza sytuacja. Właściciel warsztatu, przyjmując samochód, bierze zań odpowiedzialność i od tego momentu wszelkie nieoczekiwane zdarzenia stają się problemem mechaników. Do uszkodzenia pojazdu może dojść podczas naprawy lub na przykład podczas jazdy próbnej. Dzięki polisie https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance/będziemy mieć środki na naprawę dodatkowej usterki, która wynika bądź z błędu pracownika, bądź z powodu nieoczekiwanych zdarzeń.

Dodatkowe możliwości

Dobra polisa chroni również właściciela warsztatu jako pracodawcę. Pozwala ona zabezpieczyć się przed roszczeniami pracowników, które płyną na przykład z roszczeń poszkodowanych w przypadku wypadku w pracy. Jeśli oczywiście do zdarzenia doszło z winy pracodawcy. Poza tym warto uzupełnić polisę o ubezpieczenie All risk, które zabezpieczy wynagrodzenia pracowników i środki na spłatę kredytu w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia. Dobrze jest mieć również Assistance, które gwarantuje pomoc fachowców w przypadku różnych awarii i zdarzeń.

Ubezpieczenie warsztatu, choć nieobowiązkowe, w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia nie tylko szybko pozwoli stanąć na nogi, ale również pomoże zachować renomę i opinię dobrego zakładu.