- Urządzenie APL to sterowana komputerowo aparatura do zabiegów estetycznych, emitująca intensywne, pulsacyjne światło w postaci pojedynczych lub szeregu impulsów – wyjaśnia Agnieszka Sulińska, właścicielka salon kosmetyczny Sun Power przy ul. Brackiej 49
Fotoodmładzanie ALP trwa 20-30 minut i jest bezbolesne. Można je stosować u pań i panów na twarzy, szyi, ramionach. Jest zalecane u osób w wieku od 30 do 75 lat.
Takimi urządzeniami można też usunąć nadmierne owłosienie. Epilację zaczyna się od włosów największych i kolejno przechodzi się do bardziej delikatnych. Za jednym zamachem usuwa się obszar nawet o pow. 8 cm kw. Już po pierwszych zabiegach z użyciem pulsacyjnego światła (przynajmniej trzech lub czterech) mamy efekt redukcji owłosienia o 20-40 proc. Po roku (czyli po ponad 10 zabiegach) owłosienie zmniejsza się o 70-80 proc.
Kto ma kłopoty z rozszerzonymi naczynkami, ten może pozamykać je aparatem ALP. Wystarczy tylko jeden zabieg aby usunąć drobne, pojedyncze naczynia. Kto ma mocno zaczerwienione policzki z siecią popękanych naczynek powinien wykonać kilka powtórzeń (2-3). Takie zabiegi są prawie bezbolesne – tylko w momencie strzału lasera możemy odczuwać jedynie lekkie ukłucie lub pieczenie.