Należy jednak wiedzieć, że każdy z tych surowców wymaga innego rozwiązania – będą to urządzenia wykonane w tej samej technologii, jednak różniące się specyfikacją. Jak w takim razie wybrać właściwe narzędzia diamentowe?

Jak to działa?

Wbrew pozorom, kiedy używamy narzędzi takich jak tarcze diamentowe, nie mamy do czynienia z cięciem, a ze szlifowaniem. Wynika to z faktu, że wystające ponad krawędź oraz ścianki diamenty jednocześnie kruszą się i mielą na drobny pył materiał, na którym pracujemy.

W tym miejscu trzeba pamiętać, że trwałość diamentów zależy od twardości ciętej powierzchni. Im będzie ona twardsza, tym częściej trzeba będzie sięgać po nowe narzędzia. Nie jest jednak tak, że po jednym użyciu tarcza nadaje się do wyrzucenia – znajduje się na niej kilka warstw diamentów, dzięki czemu są one dość wytrzymałe.

Tarcze diamentowe – pierwsze kroki

Zanim wybierzemy się do sklepu lub przejrzymy internet w poszukiwaniu narzędzi, najpierw warto się dowiedzieć, z czego najlepiej korzystać. Przede wszystkim należy pamiętać, że w przypadku tarcz diamentowych lepiej nie oszczędzać. Im więcej wydamy na sprzęt, tym dłużej będzie on służył. Takie wyjście po prostu się opłaca. Oczywiście, jeśli mają to być rozwiązania doraźne, nie trzeba od razu sięgać po najwyższą półkę, jednak też lepiej skorzystać ze sprawdzonych marek.

Należy pamiętać, że tarcze muszą pasować do wybranego urządzenia – jego mocy, obsługiwanej wielkości tarcz czy prędkości obrotowej – oraz do rodzaju cięcia (na sucho lub na mokro). Trzeba także zwrócić uwagę na dopasowanie tarcz diamentowych do cięcia konkretnego materiału. Dzięki temu będą pracować lepiej i dłużej.

W tym miejscu warto nadmienić, że wybierając rodzaj cięcia, najlepiej zdecydować się na pracę z wodą. Pozwala to nie tylko nie robienie głębszych cięć, ale jednocześnie jest dużo czystsze. Woda wiąże powstający pył, dzięki czemu praca jest bardziej higieniczna i bezpieczna dla zdrowia. 

Wybierz właściwe narzędzia

Chcąc wykonać pracę szybko i dokładnie, trzeba sięgnąć po sprawdzone rozwiązania. Marka Husqvarna to jeden ze światowych liderów jeśli chodzi o tarcze diamentowe. Korzystając z wieloletniego doświadczenia, stworzyła linie produktów skierowane do każdego rodzaju użytkownika. Zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści docenią zalety linii złotej, srebrnej oraz brązowej, sprawdź na https://www.husqvarnacp.com/pl/narzedzia-diamentowe/tarcze-diamentowe/.

Tarcze z serii Elite-Cut to rozwiązanie skierowane do najcięższych prac. Linia złota jest najbardziej odporna na zużycie i jednocześnie pozwala na długotrwałe, intensywne cięcie. Linia srebrna oferuje natomiast tarcze Vari-Cut, które charakteryzują się tym, że są bardzo wszechstronne, odporne na zużycie i dostosowane do mocnych maszyn. Natomiast jeśli szukamy czegoś, co pomoże nam szybciej uporać się z remontem domu, możemy sięgnąć po tarcze Tacti-Cut z serii brązowej. Idealnie sprawdzą się w środowisku, które nie wymaga całodziennej pracy pod dużym obciążeniem.