Jeśli tak, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość! Otóż nie od dziś wiadomo, że perfumy to jeden z najlepszych i zarazem najbardziej popularnych prezentów. Jest to uniwersalna rzecz, która sprawdzi się przy niemal każdej okazji (w końcu kto nie lubi ładnie pachnieć?). Mimo swojej ogromnej popularności, wiele osób wciąż posiada obawy przed zakupem perfum na prezent. Dlaczego? Cóż, prawdopodobnie boją się oni o to, że nie trafią w gust danej osoby. Jest to jeden z głównych powodów, dla których ludzie rezygnują z zakupu perfum na prezent. Pamiętaj jednak o tym, że tym drobnym upominkiem możesz również obdarować siebie. Jeśli zatem potrzebujesz nowych perfum lub po prostu pragniesz nieco urozmaicić swój zapach, nie czekaj i już dziś wybierz się na zakupy. Nie myśl jednak, że zostawimy Cię z tym samego. Specjalnie z myślą o Tobie, stworzyliśmy ten krótki tekst, z którego dowiesz się wszystkiego na temat perfum lanych

 

Perfumy na prezent

 

Tak jak wyżej wspomnieliśmy, perfumy to wprost idealny pomysł zarówno, jeśli chodzi o upominek dla kobiet jak i dla mężczyzn. Dlaczego? Z roku na rok branża kosmetyczna, a co za tym idzie również przemysł perfumeryjny coraz bardziej się rozwija. Wpływ na to ma bez wątpienia ogromny popyt, a także zainteresowanie tym tematem. Zanim jednak wpadniesz w zachwyt, musisz wiedzieć, że im więcej tego typu produktów na rynku, tym trudniej jest trafić na prawdziwą perełkę. Choć początkowo może wydawać się, że zakup perfum nie może być aż tak trudnym zadaniem, warto wiedzieć, że jeśli zależy Ci na naprawdę dobrej jakości produktu, musisz się nieco wysilić. Obecnie rynek jest wprost przepełniony wieloma rodzajami perfum. Jeśli masz jasno sprecyzowane oczekiwania względem zapachu, który chcesz kupić, jesteś na wygranej pozycji. Dlaczego? Cóż, określenie swoich wymagań to już połowa sukcesu. Wiele osób wybiera się do perfumerii lub drogerii z myślą o zakupie perfum, bez żadnych preferencji ani oczekiwań. Wizyta w takim sklepie znacznie się wtedy wydłuża, a sam zapach może w rezultacie nie do końca Ci odpowiadać. W tym miejscu warto jest zaznaczyć, że perfumy często zupełnie inaczej współgrają z ciałem, w dużym skrócie oznacza to, że zapach, który podobał Ci się na próbce, nie musi pachnieć tak samo na Tobie. 

Oznaczenia na perfumach, czyli jak sobie z tym radzić

 

Dla osób, które nigdy wcześniej nie zgłębiały tajników branży perfumeryjnej, oznaczania, które znajdują się na flakonikach bądź też w innych miejscach, mogą być niezrozumiałe. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego postanowiliśmy Ci je nieco przybliżyć. Zacznijmy zatem od podstaw. Przede wszystkim należy wyprowadzić z błędu wszystkie osoby, które myślą, że kupując zapach zawsze będą to perfumy. Choć przyjęło się, że na różne flakonikach zawsze mówi się ,,perfumy", warto jest wiedzieć, że nazwa perfumy jest zarezerwowana dla roztworu od 20% do 40%. Warto zaznaczyć, że tego typu zapach jest niezwykle trudny do zdobycia, a jego woń jest bardzo intensywna. W pozostałych przypadkach masz do czynienia z wodą perfumowaną lub wodą toaletową. Wody toaletowe, znajdują się w hierarchii zapachów najniżej. Choć często kuszą one swoją wyjątkowo niską ceną, należy zdawać sobie sprawę z tego, że to właśnie oryginalne perfumy charakteryzują się najwyższą trwałością. Nie oznacza to oczywiście, że wody toaletowe nie nadają się do użytku. Wręcz przeciwnie! Zanim jednak zdecydujesz się na ich zakup, powinieneś zaznajomić się z charakterystyką każdego z rodzajów ,,perfum". Oryginalne perfumy potrafią osiągać bardzo wysokie ceny, jednak ich fani tworzą, że koszt ten bardzo szybko się zwraca poprzez długo utrzymujący się, intensywny zapach. Jak zatem nie pogubić się w tych wszystkich rodzajach i rozróżnić rodzaje zapachów? Cóż, wbrew pozorom to łatwiejsze niż Ci się wydaje. Wystarczy, że będziesz znać symbole oznaczeń. Jeśli na flakoniku lub opakowaniu (w przypadku rozlewni perfum, oznaczenie to może znajdować się w opisie, jeśli go nie będzie zapytaj o to pracownika) znajduje się oznaczenie EDP, wiedz, że jest to nic innego jak woda perfumowana. Jeśli natomiast widnieje tam EDT lub też parfum, są to kolejno woda toaletowa oraz prawdziwe perfumy. Jeśli zastanawiasz się skąd pochodzą te dziwne skróty, już spieszymy z pomocą. Są to francuskie skróty od ,, eau de parfum" oraz ,,eau de toilette". Kiedy znasz już podstawy, możesz zabrać się za wybieranie perfum.

Co to są perfumy lane?

 

Teraz, gdy wiesz już zdecydowanie więcej na temat perfum, możemy przejść do głównego tematu, czyli do perfum lanych. Perfumy lane to nic innego jak zapachy, które znajdują w perfumerii lub też profesjonalnej rozlewni perfum. Co ważne, zapachy te trzymane są w dużych, szczelnie zamkniętych naczyniach. Jak sama nazwa wskazuje ,,rozlewnia perfum" to miejsce, w którym zapachy są przelewane do flakoników o mniejsze pojemności. Wybierając się do takiego miejsca, musisz być zatem przygotowany na to, że jest ono wręcz przepełnione wieloma różnymi aromatami. Co ciekawe, profesjonalne rozlewnie oraz perfumerie, bardzo dbają o to, by powietrze znajdujące się w pomieszczeniu było jak najbardziej neutralne. Dlaczego? Jak łatwo można się domyślić, ma to ogromny wpływ na odczuwanie zapachu danego roztworu. Wiele osób twierdzi, że perfumy lane są zdecydowanie lepszej jakości niż gotowe flakoniki, które można znaleźć w niemal każdej drogerii. Niezależnie od zdania na ten temat, ogromną zaletą rozlewni jest fakt, że można tam mieszać różne nuty zapachowe, by uzyskać wyjątkowy oraz niepowtarzalny zapach. Perfumy stworzone w ten sposób charakteryzują się bardzo dużą indywidualnością. Kupując perfumy z profesjonalnej rozlewni, możesz liczyć również na pomoc ze strony fachowców. Dajmy na to, jeśli lubisz woń drzewa sandałowego lub w Twojej głowie znajduje się wspomnienie o zapachu z dzieciństwa, opisz je pracownikowi rozlewni, a być może uda mu się go odtworzyć. 

 

Jak dobrać perfumy dla kogoś

Dobór odpowiednich perfum, zarówno dla siebie jak i dla kogoś jest niezwykle trudnym zadaniem. Faktem jest jednak to, że zdecydowanie się na zakup perfum, które nie będą przeznaczona dla Ciebie, jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem. Jak zatem zrobić to z głową? Cóż, najlepszą metodą będzie zastanowienie się nad tym, co dana osoba lubi oraz jakie są jej preferencje. Jeśli ktoś, kogo masz w planach obdarować, jest Ci szczególnie bliski, nie powinieneś mieć z tym większego problemu. Załóżmy zatem, że Twoja dziewczyna, mama, żona lub przyjaciółka uwielbia zapach świeżych tulipanów. Jeśli znasz rodzaj ulubionych kwiatów danej osoby, masz już punkt zaczepienia, którym powinieneś się kierować. Jeżeli jednak nie masz pojęcia jak zabrać się za wybór perfum o tej charakterystycznej woni, poproś o pomoc wykwalifikowanego specjalistę. By uzyskać taką pomoc, wystarczy udać się do perfumerii lub rozlewni perfum, a następnie opowiedzieć o swoich oczekiwaniach względem danego zapachu. Jeśli nie jesteś przekonany co do swojego wyboru, poproś o paragon, który może okazać się niezbędny podczas zwrotu, jeśli natomiast wiesz jaki zapach chcesz kupić (znasz rodzaj, markę lub charakterystyczne nuty zapachowe) możesz zapytać o zamiennik. Warto jest bowiem zaznaczyć, że rozlewnia perfum to także doskonale miejsce, w którym znajdziesz zamienniki dobrze znanych perfum w znacznie niższej cenie.