Pewnie niektóre z Was rozpoczęły już "akcję bikini", a także rozglądają się za zwiewnymi sukienkami. Jest to również okazja do wybrania nowego, orzeźwiającego zapachu, który będzie doskonałym uzupełnieniem Waszych letnich stylizacji.

Zapachy kojarzone z latem

Zmysł powonienia przede wszystkim budzi skojarzenia ze wspomnieniami i niezapomnianymi chwilami. Takie wyjątkowe momenty z pewnością przypominają nam lato: podróże, spontaniczne wyprawy, narodziny miłości, relaks, długie i słoneczne dni. W tym roku niezaprzeczalnie dominują perfumy złożone z lekkich kompozycji kwiatowych, które perfekcyjnie odpowiadają nastrojowi ciepłych dni spędzonych w okolicznościach przyrody.

Świeże cytrusy i kwiat pomarańczy oraz orientalne nuty mogą kojarzyć się z egzotycznymi wyprawami. Orzeźwiający charakter pachnideł przywodzi na myśl ożywczą bryzę morską i wylegiwanie się na piaszczystej plaży w promieniach słońca. Cięższe wonie czy intensywne zapachy drzewne o kuszącej swoistości idealnie nadają się na letnie, romantyczne wieczory. Takim kwiecistym aromatem o uwodzicielskim charakterze jest róża, która cechuje się lekko słodką, zalotną nutą W sklepach internetowych, takich jak perfumeria Neness, możemy odnaleźć bardzo zróżnicowane kompozycje, które podkreślą naszą osobowość.

Wyraź siebie

“Perfumy mówią o kobiecie więcej niż jej charakter pisma” - powiedział kiedyś Christian Dior i nie można temu zaprzeczyć. Perfumy, niczym ubranie, otulają nasze ciało i wyrażają osobowość, a także oddają nastrój. Latem zazwyczaj czujemy się swobodniej i częściej towarzyszy nam dobry humor, dzięki dużej dawce słońca. Mamy również więcej energii, chęci i okazji na długie wycieczki. Nasze samopoczucie można wyrazić właśnie poprzez zapach, który będzie nam towarzyszył przez cały dzień.

Okres letni to czas miłosnych uniesień i romantycznych spotkań. Nie bez kozery namiętność i uczucie rodzi się między dwojgiem ludzi także na bazie wonnych doświadczeń. W uwodzicielskich perfumach wykorzystywane są pewne kombinacje zapachowe, które zwracają szczególną uwagę. Nie obejdą się one bez beztroskiej, kwiecistej aury, ale i zawierają cięższą nutkę z dodatkiem piżma, drzewa sandałowego czy jaśminu, która nadaje im sensualnego charakteru. Przecież każda z nas pragnie być intrygująca i niepowtarzalna, a dzięki zapachowemu urokowi z pewnością zostaniemy zapamiętane.