Proces ten wymaga przemyślenia wielu czynników, ale nie idźmy też w skrajność i nie mówmy, że jest skomplikowany. Wystarczy po prostu dowiedzieć się kilku informacji, które pomogą nam w wyborze odpowiedniego dla nas materaca. Jednak jaki to jest? I czy istnieje coś takiego, jak najlepszy materac? Sprawdźmy.

Najlepszy materac - jaki to?

Moment nadszedł, aby poznać najlepszy materac. Zwycięzcą jest - odpowiednio dobrany. Tak, nie ma jednego, idealnego modelu, który będzie odpowiadał każdemu jednakowo. Jest to zwyczajnie niemożliwe, gdyż nasze ciała i preferencje znacząco się do siebie różnią. Aby dobrać najlepszy dla nas materac, trzeba skupić się na kilku najważniejszych czynnikach, które determinują naszą wygodę i zdrowie, gdyż to o nie szczególnie chodzi. Zdrowy sen zapewni siły na cały dzień. Jeśli jednak nam go zabraknie, a nasze podłoże będzie niewygodne, możemy skończyć z boleściami kręgosłupa, jak i podłym nastrojem. Dlatego tak ważne jest inwestowanie w materace zaufanych firm, które sprawiają, że sen jest zawsze przyjemnością. Przykładem takiej firmy jest Hilding, która może pochwalić się doświadczeniem udokumentowanym wieloma certyfikatami. 

Na jakie czynniki powinniśmy jednak zwrócić uwagę? Przede wszystkim na twardość materaca, jak i jego rodzaj. Zacznijmy od tego drugiego.

materac

Jaki rodzaj materaca będzie odpowiedni?

Tak naprawdę nie ma reguły w wypadku typu materaca - jednak rodzaj określa jego przeznaczenie w pewnym stopniu. Na rynku najczęściej możemy spotkać się z materacami piankowymi i sprężynowymi, i to właśnie nimi się dzisiaj zajmiemy. 

Zacznijmy od materaców piankowych, gdyż ich popularność stale rośnie od wielu lat. Co sprawia, że są tak popularne? Przede wszystkim ich możliwość dopasowania się do ciała - szczególnie, gdy do produkcji użyto technologii termoelastycznej tak, jak na przykład w Hilding Salsa. Jest to materac, którego pianka Flexifoam i Visco zapewniają formowanie się powierzchni wraz z naszym ciałem, zachowując jednocześnie odpowiednią krzywiznę kręgosłupa. Piankowe materace w sklepie Materacepabianice.pl będą idealnym rozwiązaniem dla par, gdyż pianka ta nie przenosi drgań powodowanych przed drugą osobę. 

Co jednak z materacami sprężynowymi? Tutaj technologia kieszonkowa odnosi największe sukcesu. Polega ona w uogólnieniu na montowaniu każdej sprężynki w osobnych kieszonkach, przez co działają od siebie niezależne. Materace te, takie jak Hilding Cha-Cha, są odpowiednie szczególnie dla osób o większej masie ciała. Czemu? Już o tym mówimy.

 

Jak twardy powinien być materac?

Jak już wspomnieliśmy, bardzo ważna jest tutaj masa użytkownika - im jest ona większa, tym twardszy powinien być materac. Dlaczego tak się dzieje? Wszystkie materace w sklepie Materaceleszno.eu, jak i gdziekolwiek indziej, pod wpływem ucisku, muszą utrzymać wciąż pewną twardość, aby kręgosłup zachował odpowiednią krzywiznę. Jeśli tego nie zrobią, najczęściej skończy się to bólami kręgosłupa, jak i szybszymi odkształceniami materaca. 

Jak więc dobrać twardość? Dla wszystkich powyżej 90 kg polecane są materace twarde, jak na przykład sprężynowy materac Hilding Lambada, który wyposażony został w technologię Pocket Pick, zapewniającą pełnię komfortu. Dla wszystkich dorosłych poniżej tej granicy wagowej, zaleca się używania materacy średnio-twardych. Miękkie materace przeznaczone są dla osób ze schorzeniami kręgosłupa, jak i dzieci.

Dla odpowiedniego zadbania o swoje zdrowie potrzebujemy wiedzieć coraz więcej - nie inaczej ma się to z kręgosłupem. Serwis zdrowykregoslup.pl zaopatrzy nas we wszelką potrzebną nam wiedzę w tym zakresie.