Marzysz, aby Twoja pociecha poszerzała swoje horyzonty, zwiedzając samodzielnie świat, bawiąc się przy tym znakomicie? Wyjazdy językowe zdają się dla was idealną opcją! Zimowa Wielka Brytania to świetny sposób na podreperowanie języka angielskiego w przerwie międzysemestralnej. To też okazja, by doszlifować język przed ważnym egzaminem czy sprawdzianem końcowym.

London calling! Brytyjska stolica świata

Jedną z bardziej atrakcyjnych opcji na wyjazdy językowe z pewnością jest stolica Wielkiej Brytanii, ale i jedna z najważniejszych światowych stolic – Londyn. To kipiący życiem tygiel kultur pomieszanych ze sobą od wielu lat. To gwarne, pełne atrakcji miasto jest idealne, by uczyć się języka angielskiego i zaczerpnąć nieco wiedzy o świecie.

To także prawdziwa lekcja samodzielności, zwłaszcza poruszanie się po Londynie wielokolorowymi liniami metra czy licznymi zakamarkami dzielnic. Na obozie językowym na naszą pociechę czeka moc atrakcji – panorama z wielkiego koła London Eye, słynne mosty i zegar Big Ben, najbardziej znana filmowa dzielnica, czyli Notting Hill czy szalone zakupy przy Oxford Street. Londyn to prawdziwa zimowa stolica kultury – można zimą odwiedzić muzea czy zobaczyć Szekspira w oryginale na deskach londyńskiego teatru. Fantastyczne atrakcje tylko dopełnią wyjazd językowy naszej pociechy.

A może malownicze zimą Cambridge?

Innym oferowanym obozem językowym w zimowej Wielkiej Brytanii jest pobyt w malowniczym kampusie Cambridge. Ten słynny ośrodek akademicki z przeszło osiemsetletnią historią to wymarzone miejsce, by przyjmować nauki z języka Szekspira. Klasyczne dziedzińce, piękna, staroangielska architektura i mury pamiętające wybitnych twórców to doskonałe rozwiązanie dla miłośników angielszczyzny.

Ale ten krajobraz, rodem z filmów, z rzeką Cam w tle to jednak nie wszystko. Najważniejsza jest wykwalifikowana kadra, świetnie ułożone lekcje i intensywna nauka według skrupulatnie opracowanych materiałów. Znakomite rozwiązanie dla tych, którzy chcą połączyć wyjazd wypoczynkowy z przyjemnością posiadania nowej wiedzy bądź utrwalania już zdobytej. Kurs językowy w Cambridge świetnie wygląda w późniejszym CV, zatem jest to prawdziwa inwestycja w przyszłość naszego dziecka. Tak atrakcyjne wyjazdy z pewnością znajdą swoich amatorów nawet wśród tych, którzy na co dzień nie mają za pan brat z nauką. Polecamy zapoznać się ze szczegółowymi ofertami, jeśli chodzi o zimowe wyjazdy językowe do Wielkiej Brytanii i innych krajów.