Regały na sprzęt lakierniczy to podstawa

Lakiernia to nie tylko miejsce, w którym maluje się samochody. Jest to także miejsce, w którym się je obrabia. Ilość potrzebnego do tego sprzętu zależy od wielkości i rodzaju prowadzonej działalności.

Poniżej przedstawiono podstawowe wyposażenie, które powinno znajdować się w każdym warsztacie samochodowym:

  • regały na sprzęt do lakierowania są niezbędne. Na regałach tych przechowuje się puszki z farbą i narzędzia używane podczas pracy. Ważne jest, aby regały można było łatwo przemieszczać podczas pracy;

  • pistolety do farb, węże, dysze - Pistolet do malowania służy do rozpylania farby na przedmiot lub powierzchnię. Większość ludzi używa sprężarki powietrza, aby wytworzyć ciśnienie wewnątrz pistoletu, dzięki czemu po naciśnięciu spustu pistoletu farba tryska z dyszy.

Urządzenia grzewcze - w jakim celu się je stosuje?

Urządzenia grzewcze służą do rozgrzewania farby, co tworzy lepsze połączenie między powierzchnią a farbą. Zapobiega to także skraplaniu się wilgoci na powierzchni.

W lakierni samochodowej urządzenia grzewcze są wykorzystywane do następujących celów:

  • do suszenia żywic i rozpuszczalników lakieru;

  • do podgrzewania metalowej karoserii przed jej pomalowaniem

  • do usuwania starych lakierów z powierzchni metalowej karoserii.

Postaw na urządzenia do wentylacji i nawilżania powietrza

Wyposażenie lakierni samochodowej to inwestycja, której nie należy lekceważyć. Sprzęt będzie używany przez lata, więc musisz mieć pewność, że jest najlepszy w swojej klasie. W tym celu warto odwiedzić sklep lakierniczy. Ważnym elementem lakierni są urządzenia wentylacyjne i nawilżające. Idealne środowisko do lakierowania samochodu jest chłodne i suche. Nie zaleca się lakierowania w ekstremalnych temperaturach, ponieważ może to spowodować liczne problemy z lakierem. Poziom wilgotności powinien wynosić od 45% do 65%.

Dobry system wentylacji zapewni cyrkulację powietrza w miejscu pracy, zapobiegając powstawaniu gorących punktów. Nawilżacz powietrza pomoże utrzymać wilgotne powietrze, co jest niezbędne podczas malowania delikatnych powierzchni.