Wystawa „Focus pobudza neurony – Było sobie życie”, na którą od 23 września do 5 października zaprasza Port Łódź, to możliwość odbycia niezwykłej wyprawy w głąb naszego ciała. Dzięki interesującym eksponatom i pod okiem wykwalifikowanych animatorów dzieci skorzystają z bezpłatnej lekcji dostarczającej im wiedzy na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Cykl spotkań pod tytułem „Focus pobudza neurony – Było sobie życie” to fascynująca wyprawa do świata naszego ciała. Zajęcia, przygotowane specjalnie dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, zapoznają je z tajnikami medycyny, biologii, genetyki i anatomii człowieka. Lekcje prowadzone przez profesjonalnych animatorów pozwolą znaleźć najmłodszym odpowiedzi na pytania: Jak funkcjonuje nasze serce? Co sprawia, że w naszych żyłach płynie krew? Czym jest chromosom i gen? Dzieci będą miały również szansę zobaczyć interaktywne modele ludzkiego ciała: mózg, serce czy tułów z wewnętrznymi organami, a stanowiska wyposażone w mikroskopy optyczne dadzą zwiedzającym szansę na samodzielne obserwowanie preparatów ludzkich tkanek. Podczas zajęć nie zabraknie również warsztatów z udzielenia pierwszej pomocy. Wykwalifikowany instruktor podpowie, jak dbać o bezpieczeństwo własne oraz innych i jak skutecznie wezwać pierwszą pomoc. Opowie także co zrobić, gdy osoba w naszym towarzystwie straci przytomność i dlaczego warto znać pozycję bezpieczną.

Podczas bezpłatnych zajęć nie zabraknie też projekcji kultowego serialu „Było sobie życie”, odbywającej się w namiocie sferycznym, przypominającym swoją budową model ludzkiego mózgu.

Wystawa „Focus pobudza neurony – Było sobie życie”, zlokalizowana w Porcie Łódź obok sklepu RTV Euro AGD, będzie dostępna dla zwiedzających w dniach 23 września – 5 października. Grupy zorganizowane mogą odwiedzać wystawę w godz. 10.00-15.00, natomiast dla indywidualnych odwiedzających jest czynna w godzinach funkcjonowania centrum handlowego.