Jak co roku przed świętami, IKEA Łódź zachęca swoich klientów do pomocy dzieciom. Pomoc ma wymiar podwójny. Z jednej strony pomagamy tutaj i teraz – małym pacjentom Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, do których trafią pluszaki zebrane podczas całej akcji. Z drugiej strony pomagamy także dzieciom z najodleglejszych zakątków świata, bo z zakupu każdego pluszaka 1 euro przekazywane jest na pomoc organizacji UNICEF, która wspiera edukację dzieci w krajach Afryki, Azji i Europy Wschodniej. Akcja potrwa do 3 stycznia 2014 roku.

Wystarczy przyjść do sklepu IKEA, kupić dowolnego pluszaka lub książeczkę, by dołożyć swoją cegiełkę i pomóc dzieciom. Tuż za kasami stanął duży domek, do którego wrzucać można zakupione pluszaki. Po zakończeniu akcji wszystkie przytulanki trafią do Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, aby towarzyszyć małym pacjentom, transportowanym karetkami do szpitali.

W ubiegłym roku podczas akcji zebrano 2.300 maskotek.  

12. edycji akcji „Pluszaki dla Edukacji” towarzyszy także konkurs rysunkowy dla najmłodszych. Zadanie konkursowe polega na narysowaniu przez dzieci ich wymarzonego pluszaka, który będzie miał szansę stać się prawdziwym – takim ze sklepowej półki. Spośród wszystkich nadesłanych prac (ze wszystkich sklepów IKEA), jury wyłoni 10 najciekawszych. Zostaną one wyprodukowane i w przyszłym roku trafią do sklepów IKEA na całym świecie, by pomagać w ramach kolejnej akcji „Pluszaki dla Edukacji”.  

W Łodzi przez cztery najbliższe weekendy trwać będą warsztaty rysunkowe, podczas których dzieci tworzyć będą swoje wymarzone pluszaki. Następnie za zgodą rodziców prace zostaną zgłoszone w konkursie. Można je zgłaszać także z domu, poprzez specjalną aplikację na stronie www.IKEA.pl/pluszakidlaedukacji.

Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku do 12 lat. Trwać będzie do 7 grudnia 2014 roku.