W najbliższą niedzielę Port Łódź będzie zachęcać do zadbania o swoje zdrowie. Wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów medycyny.

Studenci medycyny przez całą niedzielę będą czekać na klientów Portu Łódź w strefie Las naprzeciwko drogerii-apteki Super-Pharm w godz. 10.00-18.00. Na ich stanowisku wszyscy chętni będą mogli skorzystać z pomiaru ciężaru i wysokości ciała, ciśnienia tętniczego, stężenia glukozy we krwi i tkanki tłuszczowej. Wyniki badań będą na miejscu analizowane i porównywane z obowiązującymi normami. Z wszystkich badań i porad będzie można skorzystać bezpłatnie.

W ramach akcji prozdrowotnej goście Portu Łódź będą mogli także wziąć udział w kursie pierwszej pomocy. Dla kobiet zostały przygotowane warsztaty z badania piersi na fantomach oraz informacje na temat profilaktyki kobiecych chorób nowotworowych.

Niedzielna akcja jest elementem kampanii „Kobiety w czerwieni” i „Mężczyźni w czerni” prowadzonych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny. Celem obu kampanii jest promowanie profilaktyki zdrowotnej.