ad

Teraz posiadacze Konta Jakże Osobistego mogą wybrać nową korzyść o nazwie „płatności kartą bez kosztów przewalutowania” i płacić kartą za granicą bez obawy o marże oraz prowizje banku. O szczegółach i zaletach wprowadzonego rozwiązania mówi Agnieszka Dregier, kierownik placówki partnerskiej Alior Banku przy ul. Zamkowej 37 w Pabianicach. 

Na czym polega nowa korzyść do Konta Jakże Osobistego?

- Klienci Konta Jakże Osobistego, którzy włączą nową korzyść, będą mogli płacić jedną kartą w 152 walutach. W przypadku płatności kartą w krajach strefy euro, Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii transakcje rozliczane będą po średnim kursie NBP. Płatności dokonywane w innych państwach rozliczane będą na podstawie kursu organizacji Mastercard. Bank w ramach tej usługi nie pobierze prowizji za przewalutowanie i nie doliczy dodatkowej marży do kursu wymiany.

Jak można aktywować nową korzyść?

- Właściciel Konta Jakże Osobistego może włączyć nową korzyść w bankowości internetowej lub mobilnej. Usługę mogą aktywować też u bankiera w oddziale lub placówce partnerskiej. To bardzo szybkie! Osoby, które włączą tę usługę, mogą cieszyć się nową funkcją swojej karty płatniczej już następnego dnia.

Czy muszę wyrabiać specjalną kartę, aby móc korzystać z tylu walut?

- Żeby móc skorzystać z tej usługi, nie trzeba wyrabiać dodatkowej karty. Zostanie ona przypisana do tej samej karty płatniczej, z której klient korzystał do tej pory. Dlatego korzyść można włączyć z każdego miejsca na świecie w dowolnym czasie.

Usługa działa też przy wypłatach z bankomatów?

- Jak najbardziej. Korzyść działa też przy płatnościach przez internet oraz wypłatach z bankomatów za granicą. To drugie, czyli wypłaty z bankomatów po najlepszym kursie, w połączeniu z inną korzyścią - bezpłatnymi wypłatami z bankomatów za granicą - to idealne rozwiązanie w miejscach, gdzie nadal rządzi gotówka.

To jeszcze przydałoby się ubezpieczenie dla podróżników...

- W ramach korzyści do Konta Jakże Osobistego występuje także ubezpieczenie podróżne, w skład którego wchodzą m.in.: koszty hospitalizacji i transportu medycznego, koszty leków i badań czy pobyt osoby towarzyszącej z poszkodowanym w przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku poza granicami kraju.

Co jeszcze może mi zaoferować Konto Jakże Osobiste?

- W ramach rachunku klient może uruchomić m.in. takie korzyści, jak: bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce, wyższe oprocentowanie na koncie oszczę-dnościowym, pakiet assistance czy pakiet 5 bezpłatnych internetowych przelewów natychmiastowych. Ponadto, od 18 czerwca każdy właściciel Konta Jakże Osobistego, niezależnie od wybranych korzyści, będzie mógł korzystać bezpłatnie ze zniżek w ramach programu lojalnościowego Mastercard Priceless Specials.

Ile korzyści można wybrać oraz jaki jest ich koszt? 

- Właściciel Konta Jakże Osobistego dzięki wyborze usług dodatkowych, tak zwanych „korzyści”, może samodzielnie dopasować rachunek do swoich potrzeb. Dwie wybrane korzyści są całkowicie bezpłatne, za każdą kolejną bank pobiera opłatę w wysokości 3,5 zł miesięcznie. Nie ma limitu na liczbę aktywnych korzyści – klient nie musi więc ograniczać swojego wyboru. 

Dziękuję za rozmowę, a klientów zapraszam do placówki partnerskiej Alior Banku: 

 

Opłata za prowadzenie konta nie zostanie pobrana, jeżeli w danym miesiącu zanotowano na koncie jednorazowy wpływ na kwotę min. 1500 zł z innego banku lub z konta firmowego w Alior Banku lub jeżeli właściciel rachunku nie ukończył 26 roku życia. W pozostałych przypadkach opłata wyniesie 10 zł miesięcznie. Opłata za korzystanie z karty do konta wyniesie 5 zł w przypadku, gdy w danym miesiącu nie zostaną rozliczone na koncie transakcje bezgotówkowe wykonane kartą na łączną kwotę min. 300 zł, liczone indywidualnie dla każdej karty wydanej do konta. Warunki ubezpieczeń zawarte są w Ogólnych warunkach ubezpieczenia w podróży za granicą dla klientów Alior Banku SA oraz Ogólnych warunkach ubezpieczenia pomocy w nagłych wypadkach – pakiet assistance dla klientów Alior Banku SA. Warunki Programu Mastercard Priceless Specials określa regulamin oraz polityka prywatności organizacji Mastercard, dostępne na stronie www.mastercard.pl/specials. Szczegółowe zasady oraz opłaty i prowizje zawarte są w Regulaminie Korzyści do Konta Jakże Osobistego oraz Taryfie opłat i prowizji Alior Banku SA dla klientów indywidualnych dostępnych w placówkach Alior Banku i na stronie www.aliorbank.pl. Konto Jakże Osobiste jest dostępne wyłącznie dla osób pełnoletnich.