Za pomocą tytułowego narzędzia z powodzeniem można mocować wkręty w przeróżnych materiałach. Warto jednak dokładnie poznać możliwości oraz parametry urządzenia przed dokonaniem zakupu.

Na co warto zwrócić szczególną uwagę przy zakupie miniwkrętarki?

Więcej mocy to i więcej możliwości

Kluczowym parametrem jest napięcie nominalne miniwkrętarki. To właśnie od jego poziomu zależy moc urządzenia. Główna zależność opiewa w proporcjonalność wysokości napięcia względem zastosowanego silnika. Im większe napięcie, tym lepszy silnik. Kolejnym ważnym parametrem jest regulator momentu obrotowego. Ów mechanizm służy ustawieniu odpowiedniego momentu obrotowego, co ma kluczowe znaczenie zarówno w kwestii wkręcania, jak i wykręcania. Najczęściej tego rodzaju ustawień dokonuje się przy pomocy specjalnego – kilkupoziomowego pokrętła. Owa zależność również ma związek z mocą wkrętarki. Innymi słowy - im większy moment obrotowy, tym większych rozmiarów wkręty można stosować. W większości przypadków maksymalny moment obrotowy wynosi 7,7 Nm.

Akumulator czy bateria? Co wybrać?

Gro wkrętarek jest wyposażonych w akumulator litowo-jonowy. Ich walorem jest fakt, iż nie rozładowują się one w trakcie przerw w pracy. W pełni naładowane mogą czekać na użycie nawet kilkanaście miesięcy. Innym, również popularnym wariantem, są akumulatory niklowo-kadmowe. W tej wersji istotna jest pamięć o procesie formowania akumulatora. W praktyce oznacza to, że zanim akumulator osiągnie maksymalną pojemność, musi wpierw przejść kilka procesów całkowitego rozładowania oraz naładowania. Tu w przeciwieństwie do poprzedniego wariantu akumulator może ulegać samorozładowaniu. Specjaliści zalecają sprawdzanie jego kondycji przynajmniej raz na kilka miesięcy.

Funkcje dodatkowe miniwkrętarki

W nowoczesnych miniwkrętarkach coraz częściej spotykamy się z szeroką gamą funkcji dodatkowych. Przykładem jest ruchoma rękojeść. Dzięki niej można stosować wkrętarkę pod różnym kątem, co walnie przyczynia się do większej efektywności i zwiększonego komfortu pracy. Ciekawym rozwiązaniem jest również uchwyt magnetyczny – wysuwany, który ułatwia przytrzymywanie wkrętu w stałym położeniu.

Gdzie udać się na zakupy?

Podsumowując – miniwkrętarka to narzędzie, którego nie może zabraknąć na wyposażeniu warsztatu domowego. Podstawowym kryterium zakupowym dotyczącym tytułowego narzędzia jest producent. Warto dokonywać zakupów wyłącznie u sprawdzonych i renomowanych producentów. Dzięki obecności wielu sklepów internetowych bez problemu możemy porównać oferty. Szeroka oferta narzędzi i elektronarzędzi znajdą Państwo w sklepie techniczno-narzędziowym Akcesoria.cnc.info.pl pod adresem - https://www.akcesoria.cnc.info.pl/12-narzedzia