Wtedy rozpatrzy on ponownie Twoją sytuację. Niestety, często bywa tak, że tego rodzaju reklamacja zostanie przez towarzystwo ubezpieczeniowe odrzucona. To jednak nie musi być koniec! Wciąż masz opcje, które dadzą Ci szansę odzyskania należnych Ci pieniędzy.

Możesz pozwać ubezpieczyciela i udać się do sądu. Jest to związane z ryzykiem przegranej, oraz długim czasem oczekiwania na wynik i kosztami rozprawy. Alternatywą jest skorzystanie z dopłaty do odszkodowania. Jest to pewne otrzymanie pieniędzy, który pozwoli Ci pokryć koszty usunięcia szkody. W poniższym artykule poznasz wszystkie szczegóły i informacje dotyczące tych dwóch rozwiązań. 

Zaniżone odszkodowanie z OC – odzyskiwanie pieniędzy na drodze sądowej

Jeśli w przypadku zaniżonego odszkodowania Twoje odwołanie nie pomoże i ubezpieczyciel odrzuci reklamację, jako konsument i klient towarzystwa możesz pozwać go do sądu. Ta metoda posiada jednak sporo wad:

 • Idąc do sądu, nigdy nie masz pewności wygranej.

 • W przypadku korzystnego wyroku, na pieniądze możesz sporo poczekać... 

 • W przypadku rozprawy sądowej, musisz wykazać, o ile zostało zaniżone odszkodowanie, co wcale nie jest łatwe do oszacowania, jeśli na co dzień nie zajmujesz się takimi sprawami. 

 • Rozprawa sądowa wiąże się z nerwami i sporą dawką stresu. 

 • Rozprawy sądowe są długotrwałe i zazwyczaj ciągną się przez kilka miesięcy, lub nawet dłużej. Po złożeniu pozwu, trzeba czekać na wniesienie sprawy na wokandę (ok. 1 – 6 miesięcy). Proces sądowy trwa ok. 6 – 8 miesięcy – w tym czasie odbywają się trzy, cztery lub pięć rozpraw.

 • Droga sądowa wiąże się z dodatkowymi kosztami, które trzeba ponieść: m.in. opłatę wpisową. Oprócz opłaty do pozwu (5% wartości sporu), należy wpłacić zaliczkę na poczet opinii biegłych sądowych (specjalistów w danej dziedzinie, którzy pomogą sądowi wydać opinię) oraz opłatę skarbową od pełnomocnictwa. Pamiętaj, że jeśli rozprawa nie pójdzie po Twojej myśli i przegrasz, na wniosek pozwanego sąd może obciążyć Cię dodatkowymi kosztami pełnomocnictwa ubezpieczyciela.

Zaniżone odszkodowanie z OC - odzyskiwanie pieniędzy na drodze dopłaty

Jak wspomnieliśmy powyżej, wcale nie musisz wstępować na drogę sądową! Jest alternatywa – możesz uzyskać rekompensatę już podczas składania odwołania od decyzji ubezpieczyciela! Podczas składania reklamacji, zgłoś się do nas po dopłatę do odszkodowania. 

Na czym polega taka dopłata? Możesz zyskać dodatkowe pieniądze do już wypłaconego odszkodowania, dzięki sprzedaży prawa własności do szkody komunikacyjnej. Dzieje się tak na drodze cesji z firmą zewnętrzną. Aby otrzymać dopłatę, konieczne jest spełnienie poniższych warunków:

 • Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło już odszkodowanie, i możesz to potwierdzić dokumentacją, np. potwierdzeniem przelewu;

 • Nie zawarto w tej sprawie porozumienia ani ugody z ubezpieczycielem;

 • Decyzja ubezpieczyciela zapadła nie wcześniej niż 3 lata wcześniej od momentu zgłoszenia się do nas po dopłatę;

 • szkoda miała miejsce na terenie Polski (w innym przypadku sprawa wymaga konsultacji);

 • szkoda została rozliczona gotówkowo – poprzez wypłatę pieniędzy na usunięcie szkody.

Dopłata do odszkodowania - krok po kroku

Jeśli Twoja sytuacja spełnia powyższe warunki, możesz zatem zyskać większe pieniądze niż te wypłacone przez ubezpieczyciela. Jeśli skorzystasz z dopłaty, w szybki i pewny sposób zyskasz pieniądze na naprawę szkody. Wystarczą do tego trzy proste kroki:

1. Jeśli otrzymasz zaniżone odszkodowanie z OC, to już podczas składania odwołania od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego, możesz równocześnie przesłać nam kosztorys do kalkulacji – wykonamy ją dla Ciebie za darmo, bez żadnych zobowiązań! Jeśli nie posiadasz takiego kosztorysu, i tak postaramy się Ci pomóc - zgłoś się do nas. Wzór reklamacji możesz znaleźć na naszej stronie.
 

2. Sprawdzimy i ocenimy stopień zaniżenia odszkodowania w Twoim przypadku, i po takiej analizie zadzwonimy do Ciebie, przedstawiając Ci naszą propozycję.
 

3. Jeśli okaże się, że propozycja dopłaty spodoba Ci się, pieniądze zyskasz niemalże od razu! Podpiszemy z Tobą umowę i wypłacimy Ci należne pieniądze – będą na Twoim koncie w ciągu kilku dni roboczych, niezależnie od dalszego przebiegu postępowania.

Jakie są zalety dopłaty do odszkodowań?

Zastanawiasz się wciąż, czy to się opłaci, i czy warto się do nas zgłosić? Z pewnością warto – nic nie tracisz, a możesz tylko zyskać! Nie ponosisz ryzyka, w przeciwieństwie do rozprawy sądowej. Pieniądze możesz zyskać bardzo szybko – nawet w ciągu kilku dni roboczych. Nie wymagamy zbędnych, długotrwałych formalności – wystarczy, że podpiszesz umowę, a zyskasz pieniądze, i nie musisz się o nic dalej martwić! Nie będziemy angażować Cię w sprawę – wystarczy, że dostarczysz nam kosztorys, a my bezpłatnie wykonamy dla Ciebie analizę. Nie narażasz się na dodatkowe koszty, stres i nerwy! Dopłata do odszkodowania ma same zalety! 

Odwiedź nas na www.take-care.com.pl i dowiedź się więcej!