Od czwartku wróciły rozgrywki Pucharu Polski, a w tym tygodniu udział w nich biorą trzy drużyny z województwa łódzkiego. W dzisiejszym tekście zajmiemy się omówieniem spotkań GKS Bełchatów vs Legia Warszawa, Unia Skierniewice vs Widzew Łódź oraz ŁKS vs Śląsk Wrocław.

1/32 finału Pucharu Polski

Nie tak dawno zakończyły się rozgrywki w Pucharze Polski z sezonu 2019/2020, w których triumfowała. Po kilkunastu dniach od zakończenia poprzedniej kampanii najlepsze drużyny wracają do gry. W tym tygodniu kibice piłki nożnej z województwa łódzkiego obejrzą w akcji między innymi Widzew czy ŁKS.

Zawodnicy RTS’u pod wodzą nowego trenera zmierzą się z Unią Skierniewice i są murowanym faworytem w ofercie legalnych bukmacherów. Gorsze losowanie miały za to zespoły ŁKS’u Łódź, który trafił na Śląsk Wrocław, a także GKS’u Bełchatów, grający z Legią Warszawa.

Czego spodziewają się legalni bukmacherzy po spotkaniach 1/32 Pucharu Polski? Zapraszamy na analizę!

Unia Skierniewice vs Widzew Łódź – typy z oferty bukmacherów

Nieudane spotkania Widzewa na boiskach II Ligi i szczęśliwy awans w poprzednim sezonie sprawiły, że w przypadku tego zespołu ciężko użyć powiedzenia, że Łodzianie na 100% pokonają niżej notowaną Unię Skierniewice. Co prawda w drużynie doszło do kilku zmian, w tym zmienił się szkoleniowiec, jednak prawdopodobnie będą potrzebowali czasu, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Łodzianie pod wodzą nowego trenera pokonali w pierwszym meczu sparingowym Pogoń Grodzisk Mazowiecki 9:1, natomiast Unia Skierniewice uległa Olimpii Zambrów 0:2.

Legalni bukmacherzy w tym spotkaniu nie dają gospodarzom większych szans. Za wygraną Unii Skierniewice możesz złapać kurs na poziomie 12.50, natomiast wygrana Widzewa posiada przelicznik około 1.15.

Jedynym atutem Unii Skierniewice będzie własny stadion, a także zasady Pucharu Polski, dzięki którym mają większe szanse, ponieważ decyduje jeden mecz. W przypadku remisu po regulaminowym czasie gry – dogrywka i rzuty karne. Co istotne, Widzew w dwóch ostatnich meczach o punkty nie strzelił nawet jednego gola, dlatego też nie polecamy grania zwycięstwa gości po niskim kursie 1.15. Gra niewarta świeczki.

Lepszym wyborem z oferty legalnych bukmacherów powinno być postawienie overu bramek lub ryzykowna opcja gola z obu stron.

GKS Bełchatów vs Legia Warszawa – oferta legalnych bukmacherów

Podobnie układają się kursy w przypadku rywalizacji GKS’u Bełchatów z Legią Warszawa. Brunatni w końcówce ubiegłej kampanii musieli do samego końca walczyć o pierwszoligowy byt. Ostatecznie misja zakończyła się powodzeniem, a klub przetrwał również kłopoty finansowe i przystępuje do nowego sezonu od starcia z Legią Warszawa.

Puchar Polski nie jest jednym z priorytetów dla ekipy z Bełchatowa, jednak wyeliminowanie wyżej notowanego przeciwnika z pewnością byłoby wielkim sukcesem. 

Legia Warszawa jest murowanym faworytem tego meczu w opinii zakładów bukmacherskich, jednak w ostatnich latach ani razu nie wygrała rozgrywek Pucharu Polski. Podopieczni Aleksandara Vukovica dokonali latem kilku bardzo ciekawych wzmocnień i niedługo przystąpią do eliminacji europejskich pucharów. Biorąc pod uwagę szerokość kadry – widać, że ruszają na wojnę na wszystkich frontach. Pojedynek z Bełchatowem będzie dla nich pierwszym przetarciem w meczu o stawkę podczas kampanii 2020/2021.

GKS Bełchatów vs Legia Warszawa – statystyki

 • Legia Warszawa wygrała w trzech ostatnich meczach wyjazdowych z Bełchatowem.

 • Wojskowi nie stracili nawet jednego gola w trzech ostatnich wizytach w Bełchatowie.

 • GKS Bełchatów ostatnią bramkę w meczu domowym z tym rywalem zdobył w 2011 roku.

 • Pięć ostatnich rywalizacji tych zespołów w Bełchatowie zakończyło się wynikiem z golem tylko jednego klubu.

 • Sześć z siedmiu poprzednich starć obu drużyn to wyniki -2,5 gola w Bełchatowie.

 • Legia wygrała 6 z 11 meczów wyjazdowych z tym przeciwnikiem.

Legalni bukmacherzy w tym spotkaniu proponują kurs 8,25 za zwycięstwo GKS’u Bełchatów, a 1.27 przy triumfie Legii Warszawa. Jak widać, Brunatni mają większe szanse na pokonanie Wojskowych niż Unia Skierniewice na wyeliminowanie Widzewa.

W przypadku obstawiania meczów GKS’u Bełchatów warto zwrócić uwagę na niekorzystne liczby tego zespołu z ostatniej kampanii. W poprzednich czterech starciach o punkty – Brunatni nie zdobyli nawet jednej bramki, co trzeba ocenić negatywnie, jednak nowy sezon, to nowa historia i z takim podejściem przystąpią piłkarze i kibice do meczu, w którym nie będą mieli nic do stracenia.

ŁKS Łódź vs Śląsk Wrocław

Ostatnim, ale jednocześnie najciekawszym meczem z udziałem drużyn z województwa łódzkiego w tym tygodniu będzie niedzielny pojedynek ŁKS’u ze Śląskiem Wrocław. W poprzedniej kampanii oba zespoły rywalizowały ze sobą na boiskach Ekstraklasy.

Łodzianie praktycznie nie zmienili swojego składu względem drużyny, która kończyła kampanię 2019/2020, co z pewnością trzeba uznać za spory atut. Zakłady bukmacherskie trochę lekceważą ten zespół, jednak zagrają u siebie i nie będą mieli nic do stracenia, a w Pucharze Polski nie brakuje niespodzianek.

ŁKS vs Śląsk – statystyki:

 • Śląsk wygrał w pięciu ostatnich meczach bezpośrednich z ŁKS’em.

 • ŁKS nie wygrał żadnego z trzech poprzednich meczów domowych z tym rywalem.

 • Śląsk stracił zaledwie jednego gola w trzech ostatnich meczach w Łodzi z ŁKS’em.

 • Wrocławianie w poprzedniej edycji Pucharu Polski odpadli w pojedynku z Widzewem Łódź.

 • Śląsk przegrał trzy ostatnie delegacje w meczach o stawkę.

Jak widać, statystyki wyraźnie wskazują na drużynę z Ekstraklasy, jednak Śląsk już w poprzedniej kampanii przejechał się na łatce faworyta w rywalizacji Pucharu Polski z Widzewem Łódź. Czy historia zatoczy koło?

Legalni bukmacherzy proponują kurs 3.01 za wygraną ŁKS’u i 2.25 przy triumfie Śląska. Na podstawie kursów – awans do 1/16 finału powinien wywalczyć tylko ŁKS, jednak w piłce nożnej, nie takie cuda się działy! A Ty wierzysz w potrójny awans drużyn z województwa łódzkiego?

Puchar Polski i piłka nożna na Zagranie.com!

Jeśli szukasz więcej podobnych treści piłkarskich, a także specjalistycznych zapowiedzi w oparciu o ofertę zakładów bukmacherskich – zajrzyj na Zagranie.com.

Znajdziesz tam między innymi analizy typerskie, szczegółowe statystyki, a także przewidywane składy dotyczące meczów na polskim podwórku, jak również w najlepszych ligach europejskich. Zagranie.com to nie tylko piłka nożna. 

Serwis Zagranie.com współpracuje tylko z legalnymi bukmacherami, którzy posiadają licencję Ministerstwa Finansów!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM. Na Twitterze - @Mati_N95