Stowarzyszenie "Agrafka" zorganizuje spotkania ze specjalistą w tej dziedzinie.

- Profilaktyka jest bardzo ważna. Rak piersi jest najczęstszym nowotworem rozpoznawanym wśród Polek - mówi Justyna Krosowska, koordynatorka akcji. - Co roku rozpoznaje się go u ponad 16.000 kobiet, a codziennie 14 Polek przegrywa walkę z nowotworem.

Skuteczna profilaktyka daje szansę na wczesne wykrycie choroby, co znacznie zwiększa szansę wyleczenia.

W ramach kampanii "Zdejmij stanik, by żyć" pabianiczanki spotkają się z magistrem pielęgniarstwa. Specjalista pokaże, jak prawidłowo przeprowadzić samobadanie i na co zwracać szczególną uwagę. Panie będą mogły sprawdzić na specjalnym fantomie, czym objawia się guz.

Podczas spotkania panie dowiedzą się też, jak odpowiednio dobrać biustonosz. Doradzi im profesjonalna braffiterka ze sklepu "Trzy Koronki".

Pabianiczanki, które wezmą udział w spotkaniu, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. W loterii będą do wygrania m.in. bony na zakup biustonoszy.

Terminy spotkań to 28 maja o godz. 19.00 oraz 14 czerwca o godz. 16.00. Odbędą się one w kawiarni Coffee House przy ul. Wyszyńskiego 2.

Ilość miejsc jest ograniczona. Panie, które chcą wziąć udział w spotkaniu, muszą zarejestrować się poprzez stronęhttps://docs.google.com/forms/d/1MiicQKXgrRYJpP5kPM6kbwKCQc9dIh1plZp5IopghGs/viewform?c=0&w=1