Pierwszy tydzień marca w Porcie Łódź upłynie pod znakiem przedwiosennych harców. Dzieci będą ćwiczyć celność, skoczność i zwinność. W sportowych konkurencjach nie zabraknie też przeciągania liny i kręcenia hula-hop oraz takich zabaw, jak gra w klasy czy w gumę. Z kolei obchodzony 6 marca Dzień Olimpijczyka będzie okazją do zadbania o prawidłową postawę ciała małych sportowców.

W drugim tygodniu marca animatorzy Portu Łódź Junior będą starali się zaszczepić w najmłodszych zdrowe nawyki żywieniowe. Dzieci będą układały piramidę żywienia oraz lepiły z plasteliny truskawki, rzodkiewki czy pomidory. Poznają także 10 zasad zdrowego odżywiania oraz przepisy na proste i smaczne sałatki owocowe, które będą mogły przyrządzać razem z rodzicami w domu.

Od 17 marca Port Łódź Junior opanują mali tropiciele wiosny. Wszystko po to, by przygotować się na pierwszy dzień tej pory roku. Dzieci pożegnają zimę tradycyjnym topieniem marzanny, by następnie pobierać nauki tańca u Pani Wiosny.

Stare przysłowie mówi: „W marcu jak w garncu”, dlatego juniorki w ostatnim tygodniu tego miesiąca poznają wiele ciekawostek o zjawiskach atmosferycznych. Jako mali meteorolodzy stworzą ministację do obserwacji pogody, a swoje spostrzeżenia będą zapisywać w specjalnych kalendarzach. Zaprojektują także odpowiednie stroje na wiosenną pogodę „w kratkę”.

Port Łódź Junior jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 20.00, a w weekendy od godziny 10.00 do 20.00. Zajęcia dla dzieci są bezpłatne.