Zajmuje 4.000 m kwadratowych i wybudowano ją w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Taki okazały „prezent” zrobili sobie na 5-lecie istnienia właściciele EMO-Farm-u.
– Zatrudniamy 120 pracowników i nie przewidujemy zwiększenia zatrudnienia, ale poszukujemy wysokiej klasy fachowców – stwierdził Wiktor Madaliński, prezes spółki.
– To nie koniec moich marzeń i planów – zapewnił Michał Ogiński, założyciel firm Emo i Emo-Farm.
Z okazji święta szefowie firmy uhonorowali pracowników. Dyplomy i kwiaty otrzymali: Zbigniew Adamczyk, Barbara Białobrzeska, Elżbieta Cichowska, Anna Baran, Mieczysław Młudzik, Małgorzata Prorok, Andrzej Watała.
Spółka EMO-FARM powstała po przekształceniu Wytwórni Artykułów Farmaceutycznych i Kosmetycznych „EMO”, której założycielem i właścicielem był doc. dr hab. farm. Michał Ogiński, EMO była polskim prekursorem w produkcji form żelowych, wprowadzając w 1986 roku żel do badań ultrasonograficznych. W roku 1991 zarejestrowano, jako pierwszy w Polsce, środek przeciwbólowy i przeciwzapalny w formie żelu – Naproxen. To najbardziej znany produkt firmy.
Dziś EMO-FARM zatrudnia 120 osób. Produkuje 400 ton żelów róznego rodzaju i 7 milionów tub rocznie. Ciągle rozszerza produkcję leków, materiałów medycznych i kosmetyków na bazie żelu.
– W 2009 roku wypuścimy na rynek 10 nowych produktów – poinformował Jacek Czwarny, prezes spółki.