O godzinie 16.00 w atrium Portu Łódź odbędzie się przedpremierowy pokaz najnowszego modelu toyoty camry hybrid, który trafi do salonów w Polsce i Europie Zachodniej w pierwszym kwartale 2019 roku.

Po 14 latach nieobecności do Europy Zachodniej powraca toyota camry – najpopularniejszy na świecie sedan średniej wielkości. Najnowsza generacja tego modelu powstanie na bazie platformy TNGA, co zapewni lepszą dynamikę jazdy i większą przestronność. W gamie napędów znajdzie się napęd hybrydowy najnowszej generacji.

Pierwsza generacja toyoty camry debiutowała w 1982 roku i w ciągu 36 lat obecności na rynku model ten zdobył wiele nagród i wyróżnień. Był dostępny w ponad 100 krajach, a jego dotychczasowa łączna sprzedaż przekroczyła 19 mln egzemplarzy. Co roku salony Toyoty opuszcza ponad 700 tys. egzemplarzy tego modelu, co zapewnia mu pozycję najpopularniejszego sedana segmentów D/E na świecie.

Najnowsza, 8. już generacja Toyoty Camry będzie dostępna z napędem hybrydowym, a jej debiut zwiększy gamę hybryd toyoty w Europie do 8. Nowy napęd hybrydowy z silnikiem benzynowym 2,5 l łączy niskie zużycie paliwa, niewielką emisję spalin i cichą pracę z większą mocą.

Dynamikę, przyjemność z jazdy, budzący emocje design z wysoką jakością konstrukcji i wykończenia, a także niezwykle przestronne wnętrze zapewni z kolei platforma TNGA (Toyota New Global Architecture), na bazie której została zbudowana nowa toyota camry.