Najważniejsza w domowej edukacji jest motywacja, która pomoże w wyrobieniu dobrego nawyku, a także metoda, którą powinniśmy dobrać do naszych umiejętności i oczekiwań. Oto kilka wskazówek, które wyjaśnią, od czego zacząć i jak wytrwać w nauce, by wkrótce cieszyć się pierwszymi efektami.

Jak się motywować? 

Jedną z największych przeszkód w rozpoczęciu samodzielnej edukacji jest brak motywacji. Dlatego warto czym prędzej wyrobić w sobie nawyk regularnej nauki, który pomoże w opanowaniu potencjalnych kryzysów i momentów zwątpienia. Dobrym sposobem na brak motywacji są małe przyjemności. Połącz je z nauką i przekonaj się, że czekolada nigdy nie smakuje tak dobrze, jak po skończonej lekcji. 

Co z tą teorią? 

Teoria jest ważna, ale nie najważniejsza. Komunikacja to podstawa. Dlatego warto znaleźć metodę, która pomaga w opanowaniu codziennego języka, a także nabraniu płynności i pewności w mówieniu. Pomocne mogą okazać się aplikacje językowe takie jak Babbel, które doskonale łączą zagadnienia gramatyczne z ćwiczeniami powstałymi w oparciu o codzienne dialogi. 

To może jednak aplikacja? 

Nie od dziś wiadomo, że telefony komórkowe to nieodłączny element naszej rzeczywistości. Dlatego warto wykorzystać smartfony do nauki języków, by konstruktywnie spędzić czas, który przeznaczamy na surfowanie w komórce. Istnieje dużo aplikacji językowych, które warto sprawdzić. Jedną z nich jest Babbel, który oferuje różnorodne kursy i tematy na wszystkich poziomach zaawansowania. 

Otaczaj się językiem 

Warto uzupełnić dotychczasową naukę języka o filmy, prasę czy muzykę. Włącz ulubiony serial i załaduj napisy w innym języku. W ten sposób zaczniesz przyswajać nowo poznane słowa i zwroty. Lubisz od czasu do czasu usiąść wygodnie w fotelu na tak zwaną prasówkę? Dołóż do zestawu ulubionych tytułów także obcojęzyczne gazety. I nie zapominaj o muzyce. Teksty Twoich ulubionych piosenek to doskonałe źródło nowych słówek, które od teraz możesz śpiewać i jednocześnie zapamiętywać. 

Wypróbuj Babbel 

Aplikacja Babbel to zestaw kursów językowych stworzonych przez dydaktyków i lektorów z całego świata. Obecnie oferuje wszystkim uczniom i studentom w Polsce darmową naukę w ramach akcji #zostanwdomu. Wystarczy, że osoby zainteresowane ofertą ściągną specjalny kod rabatowy

Warto uczyć się angielskiego i niemieckiego z Babbel. Twórcy aplikacji stawiają na innowacyjne funkcje, które ułatwiają doskonalenie umiejętności komunikacyjnych. W rezultacie użytkownicy Babbel korzystają z modułu rozpoznawania mowy, inteligentnych powtórek (spaced repetition) czy dialogów stworzonych w oparciu o codzienne rozmowy. Naukę z aplikacją Babbel możesz kontynuować w telefonie, tablecie i na komputerze.