Prezydent Grzegorz Mackiewicz zaprasza na V Pabianicki Dzień Zdrowia pod hasłem „Rodzinie na zdrowie”, który odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca w godz. 14.00 - 18.00 w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Mokrej 28/34. W tym roku program skierowany jest do całej rodziny.

  • Możecie zrobić darmowe badania poziomu glukozy we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, składu ciała i BMI, gęstości kości, mammograficzne (zapisy pod numerem telefonu (42) 254 64 10 lub 517 544 004), EKG z konsultacją internistyczną, podoskopowe stóp dla dzieci i dorosłych z konsultacją ortopedyczną, biorezonansem z testem dla alergików, pulsoksymetryczne (wysycenie krwi tlenem).

  • Możecie porozmawiać o wynikach i poradzić się specjalisty - odbędą się konsultacje ortopedyczne, onkologiczne, pediatryczne, farmaceutyczne, z zakresu chorób kości u dzieci, jak walczyć z chorobami kręgosłupa, porady dietetyczne z testami na nietolerancje pokarmowe, porady nt. zdrowego stylu życia i żywienia połączone z degustacją posiłków, a także z zakresu profilaktyki i leczenia uzależnień oraz porady pielęgniarek i położnych. Opiekunowie osób wymagających opieki długoterminowej uzyskają informację o możliwościach wsparcia.

  • Możecie wziąć udział w akcjach prozdrowotnych:

- „Weź aparat”, żeby nauczyć się,jak prawidłowo mierzyć ciśnienie (przez porównywanie wyników pacjenta i lekarza uzyskanych na własnym aparacie);

- zbiórka krwi zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa,

- rekrutacja dawców szpiku,

- „Koperta Życia”,

- wymiana przeterminowanych leków na upominek.

Ponadto:

oferty szkół medycznych działających na terenie Pabianic, stoiska z miodami, kosmetykami, oferty sklepów rehabilitacyjnych, wystawy prac podopiecznych placówek pomocowych, kiermasz wyrobów uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, znakowanie rowerów przez Straż Miejską, konkursy z nagrodami.