Sprawdzą się w tym pomieszczeniu głównie lampy sufitowe (wiszące lub plafony), które świecą na całą powierzchnię stołu, odpowiednio go oświetlą. Ważnymi czynnikami, mającymi znaczenie gdy wybieramy źródło światła, są wielkość stołu oraz metraż i styl samego pomieszczenia. Nad małym stołem wystarczą w zasadzie pojedyncze lub podwójne zwisające lampy z materiałowymi abażurami, bądź szklanymi kloszami. Jeżeli masz duży i okazały stół jadalny, można wybrać oświetlenie, które nie zostanie zbytnio zdominowane przez stół o dużych rozmiarze. W takim przypadku do wyboru są duże nowoczesne żyrandole lub duże lampy wiszące nad stół.

Duży wybór żyrandoli do jadalni znajdziesz tutaj: https://www.lights.com.pl/Zyrandole-jadalnia-245-2kp/. Pamiętaj, że ilość źródeł światła, zależy tylko od Twoich preferencji.

Lampy wiszące do jadalni

Pomieszczenia, w których przygotowuje się i spożywa posiłki, charakteryzują się zróżnicowanymi typami aktywności. Spotkania rodzinne przy stole to ważny element każdego dnia. Lampa wisząca doskonale doświetla stół i osoby przy nim zasiadające, więc są to niewątpliwie praktyczne lampy. Z pewnością lampy do kuchni i jadalni powinny dobrze oświetlać całe wnętrze za pomocą lamp wiszących. Gdy wybieramy lampy, dodatkowym urozmaiceniem jest bardzo praktyczna funkcja ściemniania. 

Lampa sufitowa do jadalni

Lampa sufitowa, dobrze dobrana, potrafi zupełnie odmienić wnętrze każdego pomieszczenia, bez konieczności remontu. Przenieś do swojej jadalni ulubiony styl loftowy, decydując się na prosty, geometryczny klosz, wykonany z odpowiednio giętych, cienkich prętów, podwieszany na stylowym łańcuchu. Jeśli zdecydowałeś się na cegłę na ścianie, wybierz model wzbogacony o drewniane dodatki w odcieniu ciemnego dębu i czerni. Obiad zdecydowanie bardziej smakuje Ci w pałacowych wnętrzach, a żyjąc w minionych epokach, chętnie jadałbyś w towarzystwie króla? Zdecyduj się na bogato zdobiony żyrandol, którego nie powstydziłaby się w swojej komnacie jadalnej sama królowa. Odpowiednie lampy w stylu glamour to połączenie miedzianego złota lub srebra, pięknych kryształów i żarówek z imitacji świeczek, pręciki z aluminium zakończone koralikiem, przypominające sople lub eleganckie, abażury z tkaniny na modnym stelażu w odcieniu złota – wybierz model, który uzupełni Twoje wyjątkowe wnętrze w takim właśnie stylu!