31 maja i 1 czerwca wielbicielki lalki Barbie i fascynaci bajek Hot Wheels powinni odwiedzić Port Łódź i wraz z bohaterami swoich ulubionych bajek przeżyć niezapomniane wrażenia.

Dzieci bajkową przygodę rozpoczną w punkcie startowym, gdzie otrzymają mapki z zaznaczonymi pięcioma strefami animacji.
W pierwszej strefie znajdzie się fotościanka, gdzie będzie można wykonać niepowtarzalne zdjęcie w stroju Barbie lub z bajki Hot Wheels. W drugiej ze stref zagości dedykowany dziewczynkom dziecięcy salon piękności ze studiem fryzjerskim i makijażystką, dla chłopców - warsztat samochodowy z kartonowymi modelami samochodów do sklejania. Kolejną ze stref będzie kącik maluszka z kolorowankami i wielkimi piłkami do skakania. Pojawi się również stanowisko malowania buziek oraz przygotowany przez sklep IKEA punkt „Gimnastyczne harce”, gdzie dzieci będą mogły sprawdzić swą aktywność fizyczną. Wizyta w każdej ze stref zaprocentuje upominkiem i pieczątką, a zebranie kompletu stempli pozwoli na wybór kolejnej nagrody: dyplomu oraz różowej waty cukrowej lub popcornu.

Przy sklepie IKEA stanie scena, gdzie konferansjerzy i animatorzy będą zapraszać miłośniczki Barbie do zabawy "Modelka na medal", w której uczestniczki będą mogły sprawdzić się w roli profesjonalnych modelek czy "Mała kreatorka mody", która da szansę na pierwsze w życiu stworzenie ubrań. Prawdziwe wielbicielki Barbie sprawdzą swoją wiedzę w quizie dotyczącym ulubionej lalki lub przekonają się o swym poziomie znajomości zasad savoir-vivre. Dodatkowo, pojawi się zabawa ruchowa "Barbie zumba" oraz ćwiczenia nieskomplikowanych układów baletowych. Będą także występy chóru, który zostanie stworzony przez biorące udział w zabawie dzieci.

Z kolei mali znawcy aut będą mogli sprawdzać swój refleks, brać udział w wyścigach, a także konstruować pojazdy z dużej ilości balonów. Pojawią się także gigantyczne puzzle Hot Wheels i możliwość udziału w zabawie muzycznej, w której trzeba będzie rozpoznać różnego rodzaju odgłosy urządzeń mechanicznych, w tym samochodów. Zabawa "Przede wszystkim bezpieczeństwo" pomoże uświadomić dzieciom konieczność dbania o względy bezpieczeństwa na drodze.