To ostatni tydzień na złożenie wniosków do budżetu obywatelskiego. Termin mija 17 lipca. O propozycjach, które do tej pory złożyli pabianiczanie, pisaliśmy tu: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/zostal-tydzien.html

Wpłynęło jeszcze pięć kolejnych propozycji do budżetu obywatelskiego: 

• „Skończmy ze smogiem” – propozycja zakupu ławeczki z darmowym wi-fi oraz instalacją, która jest wypełniona mchem tzw. antysmogowym. Wniosek złożył mieszkaniec.

• „Droga dla rowerów – remont na ul. Świetlickiego” – zmiana nawierzchni istniejącej drogi rowerowej od ul. Jutrzkowickiej do ul. Bugaj. Wniosek złożył mieszkaniec.

• „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców ul. Olszynowej - montaż 8 latarni” – wniosek od mieszkańca. Trwa oczekiwanie na dostarczenie listy poparcia dla pomysłu.

• „Budowa bieżni wraz z siłownią „pod chmurką” przy SP 3” – wniosek od mieszkanki.

• „Zróbmy więc imprezę jakiej nie przeżył nikt - sylwester 2018/2019” – organizacja przyszłorocznej imprezy sylwestrowej na Starym Rynku – wniosek złożył mieszkaniec. Trwa oczekiwanie na dostarczenie listy poparcia dla pomysłu.

- Na dziś jest 10 propozycji do budżetu obywatelskiego: 3 złożyły organizacje pozarządowe, 7 jest od mieszkańców. Jedna została odrzucona z powodu niedostarczenia listy poparcia – informuje Aneta Klimek, rzecznik UM.

Które propozycje podobają się Wam najbardziej?