– Nowoczesny sprzęt firmy GE to sprzęt z górnej półki. Zapewnia pacjentom maksimum komfortu dzięki zastosowaniu technologii cichego skanu oraz szerokiej, 70-centymetrowej średnicy tunelu rezonansowego – mówi Michał Bielecki, prezes spółki Wizja V.

Wizja V to spółka z Łodzi, która zajmuje się diagnostyką medyczną. Ma cztery pracownie rezonansu magnetycznego w woj. łódzkim. Dziś otworzyła piątą i to w naszym mieście.

Prezes Bielecki osobiście sprawdził urządzenie. Przeszedł badanie biodra.

– To było 40-minutowe badanie – zdradził podczas otwarcia pracowni. – Było komfortowe, bo ciche.

Rezonans zamontowany w PCM jest drugim tak nowoczesnym urządzeniem Wizji V. Innowacyjna technika wykonywania tzw. cichych skanów umożliwia robienie sekwencji z redukcją hałasu podczas badania do poziomu nie większego niż 3 dB. 

Spółka Wizja V wydzierżawiła od PCM pomieszczenia na niskim parterze szpitala (pod SOR-em) i wyremontował je. Żeby wstawić urządzenie, trzeba było jednak rozebrać jedną ze ścian.

– Mamy umowę na 10 lat – dodaje prezes PCM Agnieszka Owczarek.

Pracownia rezonansu zaczyna działać od piątku, 21 kwietnia. Badania będą robione w godzinach 8.00-16.00. Na razie odpłatnie (ok. 400 zł).

– Będziemy starać się uzyskać w Narodowym Funduszu Zdrowia kontrakt na bezpłatne dla pacjentów badania – dodał prezes Bielecki. – Mam nadzieję, że szpital wspomoże nas w tych staraniach.