SmogStop to suplement diety, który ma uchronić nas przed szkodliwym działaniem smogu. Poza tym specyfikiem firma Ecolos nie produkuje nic innego. Zarejestowana w Węgrzycach Wielkich spółka działa od 2017 roku. 

W jaki sposób ma działać SmogStop?

- To kompleksowa pomoc w ochronie komórek organizmu przed stresem oksydacyjnym i jego następstwami - zapewniają producenci. 

Czy to działa? Nie wiadomo, bo zgodnie z przepisami suplementy diety są produktami spożywczymi. Nie muszą więc przechodzić badań, które potwierdzają ich skuteczność.

Za 30 kapsułek w jednej z aptek internetowych trzeba zapłacić ponad 23 zł. Za co? 

Skład kapsułki: cynk 5mg, witamina E 6mg, tiamina (witamina B1) 0,55mg, ryboflawina (witamina B2) 0,7mg, witamina B6 0,7mg, witamina B12 1,25µg, witamina C 40mg, kwas pantotenowy 3mg, biotyna 0,25mg, kwas foliowy 100µg, niacyna 8mg

Smog to od kilku lat bardzo gorący w Polsce temat. Dlaczego? Bo jakość powietrza w naszym kraju jest bardzo zła. Zimą w wielu miastach (także w Pabianicach) normy jakości powietrza są wielokrotnie przekraczane. Działacze z Polskiego Alarmu Smogowego przeliczyli wdychanie smogu na ilość wypalanych papierosów. Okazało się, że nasze powietrze jest tak zanieczyszczone, że przebywając na dworze 2 godziny wdychamy tyle zanieczyszczeń, jakbyśmy wypalili 5,5 papierosa! 

PISALIŚMY O TYM TUTAJ

W ubiegłym roku doszło u nas do przekroczenia poziomu alarmowego pyłu PM10. CZYTAJ TUTAJ  i TUTAJ

Jak jest w tym roku? Już kilka razy normy jakości powietrza były przekroczone. 

Dziś także prywatna stacja pomiarowa na ulicy Zamkowej (przy Lutomierskiej) wskazuje przekroczenia dla pyłów PM10 i PM2,5.