Pabianiccy policjanci oraz łódzcy energetycy spotkali się po raz kolejny z uczniami klas I-III, by przekazać im pełne pozytywnej energii wskazówki dotyczące bezpieczeństwa. Tym razem odwiedzili szkoły podstawowe w Pawlikowicach i Dłutowie w ramach programu „Bezpieczna energia elektryczna”.

Uczniowie poprzez zabawę uczyli się, skąd bierze się prąd, jaką drogą płynie do domu i do szkoły oraz jak ważny i pożyteczny jest w naszym życiu. Dzieci poznały również numer alarmowy do pogotowania energetycznego oraz dowiedziały się, jak na co dzień oszczędzać energię elektryczną. Rozwiązywały zagadki i odpowiadały na pytania energetyka. Na koniec spotkania otrzymały elementy odblaskowe.

O tym, jak ważne jest ich noszenie, w szczególności w okresie jesienno-zimowym i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze, rozmawiali z dziećmi dzielnicowi oraz policjanci.   Funkcjonariusze przypomnieli uczniom o właściwym zachowaniu się w obrębie przejść dla pieszych, prawidłowym poruszaniu się po drogach i zachowaniu zasad bezpieczeństwa wobec obcych psów.

Udział dzielnicowych w spotkaniach z dziećmi jest elementem programu „Dzielnicowy bliżej nas”.