W Tarczynie odbył się międzynarodowy festiwal sztuk walki VI Masovia Cup International, organizowany przez UFR oraz Polską Federację Tang Soo Do. W zawodach wzięło udział ponad 550 zawodników z Polski, Niemiec, Czech, Mołdawii i Egiptu, reprezentujących różne sztuki i style walki.

Pabianice reprezentowało 8 zawodników z Pabianickiego Klubu Sztuk Walki „Azja”, którzy zdobyli 8 medali: w konkurencji układów formalnych (kategoria dzieci 10-9cup) Jessica Żabolicka zdobyła złoto, Mateusz Lichnowski - srebro, a Zuzia Śmiałkowska - brąz. W kategorii dzieci 8cup i wyżej Oskar Gaca zdobył złoto, a wśród kadetów 10-7cup Adam Tyran również złoto. Oprócz tego w konkurencji pointfighting Adam zdobył brąz, w touch contact Jessica - srebro, a Mateusz - brąz. Pozostali zawodnicy: Patryk Jagodziński, Szymon Śmiałkowski i Oliwier Baranowski również pokazali klasę, ale tym razem zabrakło trochę szczęścia.

Tydzień później odbyła się XIV edycja pucharu Świdnika w taekwondo, organizowana przez tamtejszy klub „Dan” Świdnik. Turniej był skromniej obsadzony niż zawody w Tarczynie, ponieważ wystąpiło w nim prawie 150 zawodników z 10 klubów z Polski, ale były to czołowe kluby reprezentujące bardzo wysoki poziom, zwłaszcza w konkurencjach technicznych. Tym razem PKSW „Azja” wystawił 14 zawodników, którym udało się wywalczyć łącznie 17 medali.

W konkurencji układów formalnych (kategoria dzieci) złoto zdobyła Jessica Żabolicka, srebro - Zuzanna Śmiałkowska, Oskar Gaca oraz Oliwier Baranowski, a brąz - Kasper Śmiałkowski. W kategorii młodzik złoto wywalczyła Oliwia Domańska, w kadetach złoto trafiło do Adama Tyrana, srebro do Filipa Mazurka, a brąz do Patryka Jagodzińskiego. W konkurencji soft-stick (kategoria dzieci) złoto zdobyli: Jessica Żabolicka, Zuzanna Śmiałkowska oraz Oliwier Baranowski, srebro - Kasper Śmiałkowski i Oskar Gaca, a brąz - Mateusz Lichnowski. Wśród młodziczek brąz wywalczyła Oliwia Domańska. Ostatni medal powędrował do Adriana Czekana w kategorii kadet, walki semi-contact. Pozostali zawodnicy reprezentujący Pabianice to: Julia Śmiałkowska, Szymon Śmiałkowski i Natalia Placek.

Dzięki fantastycznemu występowi naszych zawodników pabianicki Klub Sztuk Walki „Azja” zdobył także puchar za zajęcie 3. miejsca w klasyfikacji drużynowej.