Uraz kostki Maren Soergel i rozcięta ręka Dagmary Suskiewicz oraz trzy stracone gole – to bilans piłkarek PTC po wyjeździe na boisko lidera z Lublina.

- Po półgodzinie gry niedyspozycję zgłosiła Maja Walczak, która blokowała prawą stronę boiska. Musiałem ją zmienić i z jej sektora padły dwa gole do przerwy – mówi Wiesław Siębor, trener „Perełek”. – Drużyna walczyła, ale gole traciliśmy… jak zwykle.

Do przerwy dla miejscowych trafiły Marian Dąbrowska w 35. minucie oraz Julita Szczepaniak w 44. minucie. Po przerwie dobrą okazję zmarnowała Maren Soergel, a pogrążyła nas zawodniczka, która swego czasu była w PTC, Maja Osińska. Najpierw Danuta Paturaj nogą obroniła jej uderzenie, ale Osińska nie dała za wygraną i w 85. minucie ustaliła wynik meczu na 3:0.

- Przyjdzie czas na punkty – spokojnie dodaje trener Siębor.

PTC:  Paturaj – Kociołek (72. Stecka), Lipińska, Sobczak (72. Stempel), Karpińska – Walczak (35. Gała), Bąbel (52. Soergel), Kowalska, Rosiak, Suskiewicz – Pach (72. Brandt).

Tymczasem miłą niespodziankę sprawiły podopieczne Tomasza Stolarczyka grające w Centralnej Lidze Juniorek u-16. PTC zremisowało w Strzelcach Opolskich z DAPN 2:2 (0:0). Miejscowe prowadziły 1:0, ale w 66. minucie wyrównała kapitan, Vanessa Osińska. Na 2:1 gospodynie strzeliły w 79. minucie (czyli na minutę przed końcem), ale strażniczką naszego punktu była kapitan Osińska. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry doprowadziła do remisu 2:2. To pierwsze bramki PTC w Centralnej Lidze Juniorek i pierwszy wyjazdowy punkt!

PTC: Janas – Robakowska, Osińska, Wójcik (73. Pawełczyk), Shugai, Karbownik (63. Bartnicka), Adamczyk, Raczyńska, Przybylska, Komar, Nowakowska.