Ostatni tydzień wakacji upłynie w Porcie Łódź pod znakiem komunikacji. W atrium Centrum pojawi się 10 interaktywnych stanowisk, przy których będzie można doświadczyć rozmaitych zjawisk ze świata dźwięku i fal radiowych oraz obejrzeć ogromnych rozmiarów edukacyjne eksponaty, jak np. prawdziwego satelitę telekomunikacyjnego.

Czy można szeptem przekrzyczeć hałas? Dlaczego telefony tracą zasięg? Jaką drogę musi pokonać post w internecie, zanim wszyscy go zobaczą? Na te pytania najmłodsi znajdą odpowiedź na zajęciach z animatorami, którzy za pomocą specjalnych urządzeń odkryją przed małymi badaczami ciekawostki i tajemnice nauki. Podczas warsztatów dzieci zaobserwują, jak szybki jest dźwięk, który będą śledzić za pomocą specjalnego rurofonu i zobaczą swój własny głos na wielkim ekranie. Poznają też zasadę działania zwierciadeł akustycznych, przenoszących dźwięk na odległość. Na wystawie będzie można nawiązać połączenie satelitarne, a także nadać wiadomość najsłynniejszym kodem świata – alfabetem Morse’a. Uczestnicy warsztatów poznają ponadto formę komunikowania się za pomocą flag, wykorzystywaną na morzu  i oceanach. Dowiedzą się też, jak słuchają zwierzęta oraz wspólnie z animatorami zbudują telefon.

Dla najmłodszych (od 3 do 7 lat) odbędzie się zabawa w pocztę Bullerbyn. Jak wysyłają do siebie wiadomości bohaterowie popularnej książki Astrid Lindgren? By spróbować tej formy komunikowania się, wystarczy odwiedzić podczas wystawy specjalnie domki przeniesione z kart opowieści do atrium Portu Łódź.

„Akcja komunikacja” odbędzie się w dniach 25 sierpień – 3 wrzesień w atrium Portu Łódź, obok sklepu IKEA. Wystawa oraz wszelkie atrakcje są bezpłatne.