Nieśmiertelne Lego, postacie z najpopularniejszych bajek, interaktywne lale i pieski - podpowiadamy, gdzie znaleźć w promocji bestsellerowe podarunki dla najmłodszych.

O czym marzą dzieci? Przykładowo, o wszelkich gadżetach z bajki „Masza i niedźwiedź”. W tej serii ukazały się już lalki, klocki, układanki… Wciąż na topie są również postacie z „Krainy lodu” - Elza i Anna to lalki najbardziej pożądane przez kilkuletnie dziewczynki. Chłopcy zaś proszą o zabawki związane z bajką „Strażak Sam”.

Maluchom w wieku od 6 miesięcy do 2 lat rodzice i dziadkowie chętnie kupują zabawki interaktywne. Plastikowe pieski, kotki czy roboty mówią, wykonują komendy, śpiewają i tańczą – wystarczy tylko wcisnąć odpowiedni przycisk.

Na topie dla dzieci od 3 lat wzwyż są zabawki kreatywne: wydzieranki, zdrapywanki, piasek kinetyczny, „sprytna plastelina”, zestawy firmy Play Doh, da Vinci i globusy. Dzięki takim zabawkom dzieci własnoręcznie mogą stworzyć bańki do kąpieli, mydełka, uszyć lalkę lub wyhodować roślinkę.

Wiele z tych interaktywnych gier, np. zestaw małego chemika, rośnie wraz z dzieckiem, bo w internecie można do nich znaleźć specjalne, dostosowane do wieku dopiski.

Tegorocznym hitem dla nieco starszych dzieci są gry: „Prawda czy fałsz”, „5 sekund”, „Państwa i miasta”, „Doktor euGeniusz”. Grę dla młodzieży „Taboo” kupują dla siebie nawet dorośli.

Starsi chłopcy na pewno ucieszą się z Robota Mio, którego własnoręcznie muszą złożyć i zaprogramować. Lubią też figurki z Play Mobile i auta Hot Wheels. Dziewczynki natomiast gustują w zapachowych lalkach hiszpańskich, które wyglądają jak prawdziwe bobasy. Do tego śmieją się, płaczą i mówią „mama”.

Dzieciakom, które lubią budować, Lego proponuje klocki z serii Lego City, NexoKnights i Wesołe Miasteczko. Obok Lego, bardzo popularne stały się też inne klocki, np. w formie rzep firmy Bunchems, czy klocki do skręcania Meccano.

Są też oczywiście zabawki, które dzieci kochają bez względu na panującą modę. To: koparki, auta policyjne, strażackie, pogotowie, samoloty, helikoptery, tory wyścigowe, pociągi, figurki dinozaurów, lalki Barbie, wózki dla lalek i przytulanki.

Gdzie najtaniej można kupić najpopularniejsza zabawki dla małych i dużych dzieci? Warto poszperać w Internecie, bo tam ich ceny są często dużo niższe, niż w stacjonarnych sklepach. Na wielu stronach, np. kuponiarnia.pl znajdziemy nie tylko tańsze oferty, ale też kody rabatowe, bony i kupony promocyjne do takich firm z zabawkami, jak Smyk, 5.10.15, coocoo, NODIK czy Babydream.