Przeciwko piratom drogowym

W weekend prędkość przekroczyło 140 kierowców. Tylko w niedzielę wpadło 4 pijanych kierujących

utworzono: 2017-07-17 13:58:10
ostatnia modyfikacja: 2017-07-17 15:07:03
autor:
W miniony weekend na terenie całego województwa prowadzona była akcja „Prędkość”. Pabianiccy funkcjonariusze skorzystali m.in. z wideorejestratora na motocyklu i mierników laserowych. Tylko na terenie naszego powiatu w tym czasie zatrzymali aż 140 piratów drogowych. 127 z nich zostało ukaranych mandatami. Reszcie się upiekło, zostali tylko pouczeni.
Z analizy wypadków drogowych podczas tegorocznych wakacji wynika, że główną przyczyną zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Konkurować w kwestii stwarzania niebezpieczeństwa na drogach z piratami drogowymi mogą jedynie pijani kierowcy. Ich niestety na pabianickich drogach jest nadal za dużo.

- Można mówić, edukować, ale nic do nich nie dociera – przyznaje mł. asp. Tomasz Tarała, kierownik Wydziału Ruchu Drogowego w pabianickiej komendzie.

Te smutne słowa mają potwierdzenie w statystykach. W pierwszym półroczu pabianiccy policjanci zatrzymali 270 kierujących pod wpływem alkoholu. Tylko w pierwszej połowie lipca zatrzymano ich już 17. 

Mimo plagi nieodpowiedzialnych kierowców, policjanci nie dają za wygraną.

- W minioną niedzielę zatrzymaliśmy jeszcze 4 kierujących pod wpływem alkoholu – dodaje mł. asp. Tarała.

 Komentarze do artykułu: Przeciwko piratom drogowym

Nasi internauci napisali 1 komentarzy

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutaj

Tomek45
komentarz dodano: 2017-07-17 21:15:22
z IP: 83.29.185.*
Najskuteczniejszym (wg mnie) sposobem na piratów drogowych byłaby konfiskata ich samochodów (po przekroczeniu prędkości np. o 30 km/h ponad dopuszczalną) i przeznaczenie pieniędzy uzyskanych z tej sprzedaży na fundusz dla ofiar wypadków drogowych.
ad
Nasze najnowsze video

Zawody crosstreningowe
adfacebook