Wynik spotkania celnym osobistym otworzyła Joanna Bogacka. Przeciwniczki odpowiedziały rzutem za 2, ale to było jedyne prowadzenie lesznianek w tym spotkaniu. Solpark zaczął swoją koncertową grę trafiając raz po raz. Nieliczne pomyłki pod koszem przeciwniczek pabianiczanki odrabiały dobrą grą w obronie. Trzeba je przede wszystkim pochwalić, że pomimo agresywności, grały czysto i odnotowały tylko 4 faule w I kwarcie.

Przespany początek II kwarty przez nasze koszykarki doprowadził nawet do remisu 25:25, ale celna „trójka” Magdaleny Kowalskiej znowu dała prowadzenie. Moglibyśmy spokojnie wygrać tą kwartę, ale nasze raz za razem się myliły, popełniając dziecinne błędy spod kosza. Grę uspokoiła Renata Piestrzyńska rzutem za 3 i ładnym wejściem pod kosz, a z faulem trafiła Marta Hylewska i dołożyła celny osobisty. Leszno odpowiedziało kilkoma akcjami, ale kolejne punkty Hylewskiej i rzut równo z syreną końcową Anny Krajewskiej sprawił, że przeciwniczki odrobiły do nas tylko jeden punkt.
Od mocnego uderzenia zaczęły III kwartę nasze zawodniczki. „Trójką” popisała się Hylewska, a Patrycja Bajerska oraz Bogacka dołożyły kolejne punkty, tak, że Solpark na 5 minut przed zakończeniem tej części spotkania prowadził 51:34. Trener Lesznianek wziął czas lecz w niczym on nie pomógł. Nasze koszykarki umiejętną grą w obronie zmusiły przeciwniczki do popełnienia błędu 24 sekund, dwa razy pod rząd. Końcówka kwarty to kilka błędów po obu stronach i celny rzut za trzy najskuteczniejszej w drużynie gości Dominiki Urbaniak, który ustalił wynik na 58:42.
Ostatnia część meczu to znowu bardzo dobra gra naszych koszykarek. Cieszy dobra skuteczność rzutów za trzy. Na 15 prób nasze zawodniczki trafiły 7 razy,co jest wynikiem o niebo lepszym niż ten z meczu z Lublinem. Pabianiczanki z minuty na minutę coraz bardziej punktowały przeciwniczki, a końcowy wynik można nazwać małym nokautem.
Frekwencja na trybunach pozostawiła wiele do życzenia, ale jeśli Solpark będzie tak grał w następnych meczach, to hala na pewno będzie pełna. Następna okazja do tego będzie w sobotę o 17.00, kiedy to nasze koszykarki podejmować będą Koronę Kraków i w ten sposób rozpoczną rundę rewanżową.

Solpark Kleszczów Pabianice – Super Pol Tęcza: 81:53 (21:10, 21:22, 16:10, 23:11)

Solpark: Patrycja Bajerska 13, Marta Hylewska 12, Joanna Bogacka 11, Monika Szulc 10, Magdalena Kowalska 9, Renata Piestrzyńska 8, Anna Krajewska 7, Joanna Szałecka 5, Marta Błaszczyk i Sylwia Włodarek 3, Marta Olejnik. Trener: Edyta Koryzna.

Super Pol: Dominika Urbaniak 9, Joanna Czarnecka 8, Jagoda Iradzka, Agnieszka Kułaga, Elżbieta Mukosiej 7, Dagmara Moszak 6, Justyna Grabowska 3, Aleksandra Mikołajczyk, Zuzanna Janowicz, Żaneta Kubicka 2. Trener: Remigiusz Koć.