Artur Golański to wychowanek MLUKS-u Łask, który przed przejściem do ŁKS-u występował przez rok we Włókniarzu Pabianice (w sezonie 2005/06). Był jednak na tyle wiodącą postacią, że szybko sięgnął po niego ŁKS, gdzie po przejściu kilku szczebli juniorskich został włączony do kadry seniorów. W pierwszej kadrze łódzkiego klubu terminował już wiosną ub. sezonu, ale oprócz gier w grach kontrolnych nie dostał szansy w oficjalnym meczu.

W meczu z Olimpią Elbląg pojawił się na boisku w 67. minucie za Damiana Seweryna przy stanie 1:0 dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie trzy minuty wcześniej. W 78. minucie do wyrównania doprowadził Damian Pawlak, a decydującego gola już w dogrywce zdobył właśnie „Goły”. Pokonał on bramkarza z Elbląga w 112. minucie, ratując swoich kolegów od serii rzutów karnych. Był to debiut tego zawodnika w oficjalnym meczu łódzkiego klubu.