Włókniarz Pabianice – Orzeł Parzęczew 3:1 (0:1; 0:0; 3:0)

Bramki: 0:1 - Artur Garbarz 14. min, 1:1 – Damian Kozłewski 66. min, 2:1 – Miłosz Stężycki 71. min, 3:1 – Damian Kozłewski 88. min.

Grano 3x30 min.

W 7. minucie po raz pierwszy zaatakowali goście. Prawą stroną przedarł się Mateusz Gieraga, dograł do ustawionego w polu karnym Grzegorza Itczaka, napastnik Orła uderzył z pierwszej piłki tuż przy słupku, ale piłkę dobrze na rzut rożny sparował Damian Rzeźniczak. Cztery minuty później groźnie z 25 metrów strzelał Łukasz Tyczyński, ale strzał występującego dziś w ataku zawodnika Włókniarza poszybował tuż nad bramką strzeżoną przez nigeryjskiego bramkarza - Seguna Solagbade. W 13. minucie indywidualnie lewą stroną boiska w pole karne wbiegał Rafał Kłucjasz, ale strzał napastnika „zielonych” minął prawy słupek bramki Orła. Odpowiedź gości była natychmiastowa. Po szybko przeprowadzonym kontrataku z prawej strony, w pole karne po ziemi dogrywał Gieraga, a wykorzystując niezdecydowanie obrońców i bramkarza naszego zespołu, piłkę do bramki z najbliższej odległości skierował Artur Garbarz. Po dwudziestu minutach gry indywidualnie lewą stroną próbował przedrzeć się Tyczyński, ale będąc już w polu karnym, zdecydował się na strzał, zamiast dogrywać do lepiej ustawionych partnerów. Na dodatek uderzenie było mocno niecelne. W 27. minucie łatwą stratę Sendala na 20 metrze od bramki wykorzystać chciał Grzegorz Itczak, ale strzał napastnika gości poszybował tuż nad poprzeczką naszej bramki. Pierwsza tercja przebiegła pod dyktando Orła, który zasłużenie prowadził w tym meczu, Włókniarz natomiast miał kilka sytuacji bramkowych, ale wszystkie były indywidualnymi próbami.
Druga tercja wyglądała już nieco lepiej ze strony „zielonych”. Nie potrafili się oni jednak zbytnio przebić pod bramkę rywala, dlatego też gra toczyła się głownie w środku pola. W tej części warte odnotowania były jedynie niecelne uderzenie Tyczyńskiego z 39. minuty, identyczna próba ze strony Stężyckiego 4 minuty później i zablokowane uderzenie Jędrasa z pola karnego po rzucie rożnym w 48. minucie. Za to na pięć minut przed zakończeniem drugiej tercji gry szybką kontrę przeprowadzili goście i o mały włos nie zakończyła się ona drugą bramką. Na szczęście w sukurs Rzeźniczakowi przyszła poprzeczka. Dwie minuty później o centymetry pomylił się Tyczyński uderzając piłkę głową po rzucie rożnym.
Na trzecią tercję trener Leszek Rosiński postanowił zmienić ustawienie zespołu z 4-4-2 na 3-5-2, co stwarzało większe możliwości w ataku i efekty były natychmiastowe. Ponadto na boisku pojawił się wreszcie supersnajper – Damian Kozłewski. Już po sześciu minutach przebywania na boisku „Koziołek” celnie wykończył podanie Urbaniaka, umieszczając piłkę w krótkim rogu bramki strzeżonej przez Krzysztofa Bartosika i doprowadzając do wyrównania. Pięć minut później środkiem boiska popędził Mateusz Jakubowski, pomocnik „zielonych” zdecydował się na uderzenie na bramkę, które bramkarz Orła zdołał co prawda odbić, ale tam gdzie trzeba był Steżycki i z bliska skierował piłkę do siatki wyprowadzając Włókniarz na prowadzenie. W 79. minucie groźnie strzelał polujący na kolejną bramkę Kozłewski, ale golkiper gości pewnie chwycił piłkę. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze i na dwie minuty przed zakończeniem spotkania 26-letni napastnik skierował piłkę do siatki po rzucie rożnym po raz drugi w tym meczu.
Jedna tercja wystarczyła „zielonym” na zaaplikowanie 13. zespołowi „okręgówki” aż 3 bramek, dzięki czemu zanotowali siódme sparingowe zwycięstwo.

Kolejnym sprawdzianem "zielonych" będzie pojedynek z 4. zespołem A-klasy - GLKS Dłutów, który odbędzie się w najbliższą środę 3 marca o godzinie 18.00.

Skład Włókniarza: (I tercja) Damian Rzeźniczak – Bartosz Sendal, Łukasz Jędras, Przemysław Kłucjasz, Paweł Załoga – Marcin Kluch, Mateusz Jakubowski, Piotr Urbaniak, Kamil Zieja – Rafał Kłucjasz, Łukasz Tyczyński. (II tercja) Damian Rzeźniczak – Bartosz Sendal, Łukasz Jędras, Przemysław Kłucjasz, Rafał Kłucjasz – Przemysław Rosiński, Mateusz Jakubowski, Andrzej Załoga, Artur Kulik – Miłosz Stężycki, Łukasz Tyczyński. (III tercja) Konrad Kubasiewicz – Marcin Kluch, Przemysław Kłucjasz (79. min, Rafał Kłucjasz), Paweł Załoga – Przemysław Rosiński, Mateusz Jakubowski (80. min, Łukasz Jędras), Piotr Urbaniak, Andrzej Załoga, Artur Kulik – Miłosz Stężycki, Damian Kozłewski.