To kolejny wielki sukces pabianickiej koszykówki w tym sezonie – juniorki pod wodzą Sylwii Wlaźlak sięgnęły po brązowy medal mistrzostw kraju, a młodzicy PKK’99 dotarli do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Teraz do grona ośmiu najlepszych ekip u-14 kraju z wielkim przytupem weszły dziewczyny pod wodzą Marzeny Głaszcz.

Pabianiczanki wygrały we własnej hali komplet spotkań.

W pierwszym meczu pokonały 67:45 ŁKS KK Łódź. Zwycięstwo PTK nie było zagrożone ani przez moment, jedynie w pierwszej kwarcie łodzianki zbliżyły się na dwa punkty. Ostatecznie skończyło się lekko, łatwo i przyjemnie – wygraną różnicą 22 punktów.

W drugim spotkaniu PTK ograło La Basket Hussar Warszawa 70:60. Już po pierwszej kwarcie było dziewięć punktów przewagi (24:15). W drugiej odsłonie rywalki doszły nas na cztery punkty (32:28), ale niemal natychmiast „trójką” zgasiła je Anna Kamieniak. W trzeciej kwarcie powiększyliśmy przewagę nawet do 17 punktów (55:38). W ostatnich 10 minutach kontrolowaliśmy sytuację i zapewniliśmy sobie awans do finału.

Trzeci mecz z Eneą Basket Piła (53:49) był najbardziej zacięty. W pierwszej odsłonie z trudem wyszarpaliśmy sobie dwa punkty przewagi (15:13). Druga odsłona była równie emocjonująca. Pilanki pozwoliły nam odskoczyć jedynie na pięć punktów (29:24), ale zniwelowały straty i do przerwy mieliśmy tylko trzy punkty przewagi (31:28). Po zmianie stron walczące o awans pilanki wzięły się ostro do pracy i wypracowały sobie nawet siedem punktów zapasu (36:43). W ostatniej odsłonie rywalki tylko raz trafiły do naszego kosza, zaś w PTK celnie rzucały Wiktoria Stasiak, Nadia Pomykała i Julia Zawierucha, która ustaliła wynik spotkania.

PTK: Wiktoria Stasiak 40 (7, 22, 11), Nadia Pomykała 32 (7, 11, 14), Weronika Kirsz 32 (23, 4, 5), Julia Zawierucha 19 (10, 5, 4), Zofia Lisiecka 13 (4, 6, 3), Wiktoria Jakubiec 13 (-, 11, 2), Alicja Waszczykowska 10 (5, -, 5), Marcelina Błoch 9 (5, 0, 4), Anna Kamieniak 9 (-, 6, 3), Maria Błoch 5 (2, 3, -), Aleksandra Mikuta 5 (2, -, 3), Zuzanna Prochuń (2, 0, -), Laura Banaszczyk (0, 2, -), Natalia Bednarek 0 (0, 0, 0), Joanna Krawczyk 0 (-, -, 0).