„Zieloni” mają za sobą pierwszą grę kontrolną z drużyną Młodej Ekstraklasy Widzewa.

Spotkanie na bocznym boisku Widzewa skończyło się zwycięstwem 2:1 (2:1) pabianiczan. Już w pierwszej minucie gry łodzianie wyszli na prowadzenie za sprawą testowanego 16-letniego Ukraińca Siergieja Lozinskijego.

Później trafiali już jednak tylko nasi, a właściwie to jeden zawodnik – Michał Pietras, który w odstępie 10 minut dwukrotnie pokonał bramkarza. Najpierw wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem po podaniu Bogdana, a później celnie trafiając głową po dośrodkowaniu w pole karne. Pietras jeszcze za czasów juniorskich, właśnie pod okiem Chałaśkiewicza, grał w ataku i tak też został ustawiony w sobotę, jak widać z korzyścią dla drużyny. Warto przypomnieć, iż za kadencji trenera Rosińskiego najczęściej grywał na prawej obronie, a u trenera Dobroszka na prawej pomocy.

W zespole Włókniarza testowanych było 4 zawodników, ale na konkrety na razie zdecydowanie za wcześnie.

Włókniarz: (I połowa) testowany bramkarz - Klimek, Kurzawa, M. Kosmala - Bogdan, Janasiak, testowany, K. Kosmala, Kacprzyk - Pietras, Kozłewski. (II połowa):Rzeźniczak - Klimek, Ciszewski, Kurzawa, Kacprzyk - testowany, testowany, testowany, Usiak - Świątek, Pietras. Na zmiany wchodzili: Janasiak, Bogdan, K. Kosmala, M. Kosmala, Kozłewski.

Na sobotę 21 lipca zaplanowano sparing z Piastem Błaszki (4. drużyna sieradzkiej okręgówki).