Policyjne działania "Majówka 2024" trwały od 30 kwietnia do 5 maja. W trakcie sześciodniowego weekendu policjanci z pabianickiej drogówki przeprowadzili 162 kontrole pojazdów oraz 240 kontroli trzeźwości na drogach. Liczne kontrole i zgłoszenia od obywateli pozwoliły policjantom zatrzymać 5 kierowców pod wpływem alkoholu, z czego 4 z nich zdecydowało się na jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali również 3 nietrzeźwych rowerzystów.

1 maja o godzinie 18.40 w Kudrowicach funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Podczas badania alkomatem okazało się, że 25-latek jechał autem w stanie po użyciu alkoholu. Tego samego dnia o północy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kierującym, który niemalże doprowadził do zderzenia czołowego z pojazdem zgłaszającego. Ponieważ świadek miał podejrzenie, że za kierownicą opla combo może znajdować się osoba nietrzeźwa, natychmiast zadzwonił na numer alarmowy. Policjanci zatrzymali kierującego na ulicy Piłsudskiego w Konstantynowie Łódzkim. 41-latek miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu.

3 maja o godzinie 22.30 funkcjonariusze z „patrolówki” zatrzymali 40-latka, który na ulicy Świętokrzyskiej w Pabianicach wjechał samochodem w ogrodzenie posesji. Mężczyzna wyszedł z osobowego volkswagena o własnych siłach i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie.

4 maja o godzinie 18.30 na ulicy Partyzanckiej mundurowi zatrzymali 47-latka, który kierował oplem „na podwójnym gazie”.

Pabianiczanin miał w organizmie 1,4 promila alkoholu. 5 maja tuż po godzinie 21.40 dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym jadącym osobową mazdą. Policjanci zauważyli, wskazany przez świadka samochód na ulicy Mostowej. Mężczyzna siedzący za jego kierownicą wjechał na jedną z posesji, gdzie ukrył się w budynku gospodarczym. Mundurowi zauważyli nietrzeźwego 49-latka schowanego w pomieszczeniu przeznaczonym dla bydła. Badanie alkomatem wykazało niemal 2,30 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami.

- Lekkomyślni kierujący niebawem za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – zapewnia sierż. szt. Agnieszka Jachimek z pabianickiej policji. - Z kolei złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Niestety, obok nietrzeźwych kierujących, nie brakowało również piratów drogowych. Funkcjonariusze z pabianickiej drogówki zatrzymali 92 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Byli też tacy, którzy za swoją brawurową jazdę stracili prawo jazdy.

5 maja o godzinie 9.20 policjanci zatrzymali do kontroli 30-letniego kierującego pojazdem marki BMW, który jechał o 56 km/h za szybko w terenie zabudowanym. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Partyzanckiej .

W okresie od 30 kwietnia do 5 maja mundurowi zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych. 6 kierujących straciło prawo jazdy. Podczas działań "Majówka 2024" na pabianickich drogach policjanci nie odnotowali żadnych wypadków. Stróże prawa obsłużyli w tym czasie 9 kolizji.