Wieści o Paulinie Młostoń nie ma od 5 dni. Policja nadal prowadzi poszukiwania, a każda informacja o możliwym miejscu pobytu dziewczyny z ulicy Narutowicza jest cenna.

Szuka jej również rodzina, znajomi, a także Ochotniczy Sztab Ratownictwa i Łączności Częstochowa, oddział Pabianice. Co wiadomo?

Po raz ostatni mama rozmawiała z Pauliną w poniedziałek rano. Około godziny 7.00-8.00 dziewczyna wyszła z domu przy ulicy Narutowicza w Pabianicach. Od tego momentu nie wiadomo, co się z nią stało, gdzie przebywa, gdzie spędziła cztery noce. Jedna osoba (znajoma) twierdzi, że widziała ją w Dobroniu, gdy Paulina wysiadała z autobusu. Przed laty dziewczyna chodziła do szkoły (gimnazjum) w Dobroniu.

Co wiemy do tej pory? W poniedziałek Paulina poszła na pocztę, gdzie ok. 13.00 odebrała list polecony. Potem wysłała krótki sms do babci, mieszkającej w Wincentowie. Na tym ślad się urywa.

Grupa poszukiwawcza, która działa w ramach Ochotniczego Sztabu Ratownictwa i Łączności, przeczesała teren za kościołem w Dobroniu w kierunku Wincentowa. Pauliny nie znaleziono. Szukało jej około 10 osób.

– Kolejną akcję zamierzamy zorganizować dzisiaj. Czekamy na znak od pabianickiej policji – mówi Marcin Stasiak z Ochotniczego Sztabu Ratownictwa i Łączności.

Kto chce wziąć udział w poszukiwaniach pabianiczanki, może przyjść o 13.40 na ul. Traugutta 2 w Pabianicach. Tutaj mieści się siedziba sztabu. Stąd grupa chętnych pojedzie do Dobronia. Można się dołączyć do poszukiwań również na miejscu. Mają ruszyć o 14.00 z ulicy Sportowej.

Ochotniczy Sztab Ratownictwa i Łączności ma podpisane porozumienie z Komendą Powiatową Policji w Pabianicach.

- Współpracujemy i działamy razem - dodaje Marcin Stasiak.

Paulina jest uczennicą Technikum Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie/Ksawerowie. Na FB szkoły ukazała się informacja, że koleżanki, koledzy i nauczyciele z Widzewa też szukają Pauliny.

Jeśli ktoś wie cokolwiek na temat zaginionej, proszony jest o skontaktowanie się z Komendą Powiatową Policji w Pabianicach, pod numerem telefonu (42) 22 53 315. (42) 22 53 301 bądź 112.

Rysopis: wzrost 170 cm, sylwetka szczupła, włosy długie czarne proste, oczy piwne, nos mały prosty, uszy normalne.

Znaki szczególne: pieprzyk pod nosem z prawej strony, brązowe znamię na prawym pośladku.

Ubiór: kurtka koloru szarego pikowana z kapturem, buty czarne za kostkę na płaskim obcasie, zamszowe, sznurowane.