20 minut po północy (29 grudnia) służby ratunkowe zostały wezwane do wypadku w Konstantynowie. U zbiegu ulic Zgierskiej, Narutowicza i Słowackiego (droga krajowa 71) zderzyły się trzy samochody: fiat punto, opel zafira oraz land rover.

Przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Siła zderzenia była na tyle duża, że opel uderzył w budynek. Jak to się stało?

Z policyjnych ustaleń wynika, że 43-letnia kierująca fiatem uderzyła w taksówkę marki Opel. Jadący taksówką 42-latek uderzył jeszcze w land rovera.

Pojazdami podróżowało łącznie osiem osób, z czego pięć wymagało hospitalizacji.

- W chwili naszego przybycia na miejscu znajdował się Zespół Ratownictwa Medycznego, pięć osób potrzebowało pomocy medycznej. Cztery osoby przebywały nadal w rozbitych pojazdach, do uwolnienia jednej musieliśmy użyć sprzętu hydraulicznego- meldują druhowie z OSP Konstantynów.

Osobami poszkodowanymi zajmowało się 5 zespołów ratowników medycznych. Miejsce wypadku zabezpieczali strażacy z Konstantynowa oraz Pabianic. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. Poszkodowanych porozwożono do szpitali w Łodzi, Pabianicach i Zgierzu.

Według informacji uzyskanych od dyżurnego z komendy PSP w Pabianicach, wstępne straty oszacowano na 70 tys. złotych.