W poniedziałek o godz. 21.10 operator monitoringu miejskiego zauważył na kamerach, że w Parku Słowackiego piją alkohol. Wysłał na miejsce strażników. Co się okazało? Patrol zastał na miejscu 5 osób, w tym dwie 15– i 16–letnie dziewczyny.

– Nieletnie przyznały się do spożywania piwa i oświadczyły, że dostały je od będącego z nimi 21–letniego mieszkańca Pabianic – komentują strażnicy.

Mężczyzna przyznał się do tego, jak i do faktu, że spożywał alkohol w miejscu publicznym. Strażnicy wlepili mu 100 zł mandatu. Za kupienie alkoholu nieletnim odpowie też przed policją.


Dzięki miejskiemu monitoringowi strażnicy przyuważyli też wczoraj o godz. 14.55 mężczyznę pijącego alkohol na skwerku przy Szarych Szeregów.

– Wysłany na miejsce zmotoryzowany patrol SM potwierdził fakt naruszenia przepisów – dodają strażnicy. – 69–letni mieszkaniec Pabianic został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł.

Przypominamy, że centrum miejskiego monitoringu działa całą dobę w siedzibie Straży Miejskiej. Strażnicy obserwują na monitorach obraz z 8 kamer spółki Toya w rejonie: ul. Szarych Szeregów, Starego Rynku, Warszawskiej i Kaplicznej, ul. Gawrońskiej i Nawrockiego, ul. Zamkowej i Łaskiej.