Do zdarzenia doszło 2 maja (sobota) w Orpelowie (gm. Dobroń). Pożar zauważono kilkanaście minut po godzinie 14.00 blisko torów kolejowych. Do jego ugaszenia wyjechał zastęp miejscowych druhów.

- Spaleniu uległy tektury, plastik i inne śmieci. Opaleniu uległ także sam kontener. Straty oszacowano na 200 złotych- poinformował mł.kpt. Szymon Giza z PSP.

Pabianicka policja opublikowała dziś na swojej stronie internetowej wizerunek mężczyzny, którego podejrzewa o podłożenie ognia. Niestety jakość zdjęć jest słaba, co może utrudnić rozpoznanie. Co o nim wiadomo?

Ubrany był w jeansowe, niebieskie spodnie typu bojówki, czarną kurtkę z szarymi rękawami i szarym kapturem oraz czarną czapkę z daszkiem. Poruszał się rowerem „górskim” jasnego koloru, do ramy którego przymocowany był bidon. Rower posiadał najprawdopodobniej plastikowy błotnik.

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach lub posiadają wiedzę na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z policjantami z Posterunku Policji w Piątkowisku KPP Pabianice pod numerem telefonu 42 225-33-86 lub z dyżurnym jednostki w Pabianicach 42 225-33-01 oraz mailowo dyzurny@pabianice.ld.policja.gov.pl