Pabianicka prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie oszustwa na szkodę łódzkiego Oddziału NFZ. Sprawa dotyczy jednego z lekarzy poradni zdrowia psychicznego Pabianickiego Centrum Medycznego.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, sprawa może dotyczyć niebagatelnej kwoty kilku milionów złotych.

- PCM został poinformowany przez prokuraturę pabianicką o toczącym się śledztwie w tej sprawie - potwierdza Adam Marczak, kierownik działu marketingu i administracji PCM. - Proszono nas o udostępnienie materiałów i dokumentów.

Dzisiaj około godz. 9.00 do Poradni Zdrowia Psychicznego weszło kilkoro funkcjonariuszy policji. Była też prokurator z prokuratury rejonowej.

Wyszli zabierając ze sobą jednego z lekarzy psychiatrów.

- Przepraszali za zamieszanie, prosili o dokumentację medyczną - potwierdza Jacek Koprowicz, kierownik Pabianickiego Centrum Psychiatrycznego. - Zorganizowaliśmy zastępstwo. Pacjentów przyjął inny lekarz. Zastanawiam się, co będzie  jutro.

Prokurator ma 48 godzin na decyzję w sprawie lekarza. Czy i jakie zarzuty zostaną mu przedstawione? Czy prokurator złoży wniosek o areszt tymczasowy lub inny środek dozoru? Jak się dowiedzieliśmy, trwają czynności dochodzeniowo-śledcze.