Strażnicy miejscy udostępnili wizerunek dwóch nastolatek, których chuligańskie wyczyny 4 maja zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Działo się to w dzień, kiedy na terenie MOSiR-u przebywali inni spacerowicze - było około godziny 18.00.  Nikt jednak nie zwrócił im uwagi.

Bohaterki nagrania chodziły bezkarnie wokół stawu, zostawiając po drodze wulgarne bazgroły. 

- Na naszym nagraniu widać dokładnie, jak mażą sprayem po chodniku, toalecie i drzewie – mówi Tomasz Makrocki, komendant Straży Miejskiej. - Mamy nadzieję, że dzięki publikacji zdjęcia zostaną szybko rozpoznane albo same zgłoszą się do naszej siedziby.

Nie wiadomo, czy nie zdawały sobie sprawy z obecności kamer monitoringu, czy chciały przeżyć dreszczyk emocji, igrając ze strażnikami miejskimi. Bez względu na powody tych czynów czeka je kara. 

Teren Lewityna codziennie jest kontrolowany przez patrole Straży Miejskiej i Policji. 

- Przez ostatni miesiąc 13 razy upominaliśmy mieszkańców w zdarzeniach związanych z bójkami lub spożywaniem alkoholu - dodaje komendant. - Na "gorąco" wysyłamy też zarówno nasze patrole, jak i prosimy o interwencje policję. Niestety, gdy dojeżdżają na miejsce po wandalach nie ma śladu. Niemniej zwracamy się do pabianiczan do zgłaszania wszelkich zaobserwowanych nieprawidłowości.