O drastycznym znalezisku strażnicy miejscy dowiedzieli się w niedzielę (29 marca). Osoba zgłaszająca odkryła przy ul. Chabrowej trzy obdarte ze skóry ciała lisów. Powiadomiono policję oraz Powiatowego Lekarza Weterynarii. Teren, gdzie dokonano tego makabrycznego odkrycia został uprzątnięty przez firmę zajmującą się utylizowaniem odpadów.

Jest to kolejny przypadek bestialskich czynów w tym roku.

- Zaczęło się od dzików przy ul. Żwirowej Znaleziono szczątki młodego osobnika i dwóch dorosłych. Z taką różnicą, że wtedy zabrano wnętrzności, a pozostawiono skóry. Później dwa razy znaleziono oskórowane psy, teraz lisy- mówi Tomasz Makrocki.

Przedostatni przypadek, kiedy spacerowiczka odnalazła trzy ciała psów, miał miejsce w okolicy ogródków działkowych przy ul. Szpitalnej. Niestety nikt nic nie widział.
Służby przypuszczają, że może tego dokonywać ta sama osoba. Wskazuje na to sposób działania sprawcy oraz ułożenie zabitych zwierząt.

- To jest bestialstwo i bezmyślność. Te zwierzęta są zostawiane na widoku w miejscach, którymi przechodzą ludzie z dziećmi- dodaje komendant.

Osoby mogące pomóc w tej sprawie są proszone o kontakt. Informacje można przekazywać na numer telefonu Straży Miejskiej 986 lub dyżurny KPP 42 225 33 00.