Godziny policyjnej nie ma, ale jest rozporządzenie epidemiczne. Mówi ono, że od 31 grudnia 2020 r. od godz. 19.00 do 1 stycznia 2021 r. do godz. 6.00 na obszarze Polski przemieszczanie się będzie możliwe wyłącznie w celu wykonywania czynności służbowych lub zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej oraz zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

Jeśli ktoś w sylwestra wyjdzie na zewnątrz może zostać ukarany mandatem karnym.


- Będą mandaty, a co więcej, policja po każdej takiej interwencji może sporządzić wniosek o postępowanie administracyjne, który jest prowadzone przez głównego inspektora, czy w ogóle przez inspektoraty sanitarne – ostrzega minister zdrowia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach będą przede wszystkim kontrolować trzeźwość kierujących.

- Co roku jesteśmy na to nastawieni i zwykle ujawniamy kierujących pod wpływem alkoholu. Będziemy karać - zapewnia podkom. Ilona Sidorko, rzecznik prasowy KPP w Pabianicach.

Jeśli w godzinach, w których obowiązuje zakaz przemieszczania się policjanci spotkają kogoś na ulicy również będą reagować.

- Do każdej sytuacji będziemy podchodzić indywidualnie - zapewnia policjantka.


W postępowaniu administracyjnym, gdy jest wymierzona kara to będzie ściągnięta z konta w ciągu 7 dni. Dopiero potem przysługuje możliwość odwołania się do sądu administracyjnego.