Zmieniają się zasady rezerwacji miejsc w pociągach PKP InterCity. Obowiązkową rezerwacją będą objęte pociągi: IC „Baczyński” i IC „Asnyk” (Wrocław – Pabianice – Warszawa), IC „Łużyce” (Zgorzelec – Pabianice – Warszawa) oraz IC „Słowacki” (Wrocław – Pabianice – Ełk).

Rezerwacja miejsc nie będzie już obowiązkowa w pociągach: IC „Cegielski” (Poznań – Pabianice – Kraków), IC „Koziołek (Poznań – Pabianice – Lublin), które obsługują elektryczne zespoły trakcyjne Flirt.

Nie zmienią się zasady rezerwacji miejsc w pozostałych pociągach – IC „Dąbrowska” (Wrocław – Pabianice – Białystok), IC „Konopnicka” (Wrocław – Pabianice – Warszawa – Olsztyn) oraz „Włókniarz” (Szczecin – Pabianice – Łódź), przy czym dla tego pociągu zmieni się kategoria z TLK na IC. Na tych trasach rezerwacja miejsc pozostanie nieobowiązkowa.

We wszystkie niedziele do końca sierpnia oraz dodatkowo 15 sierpnia, trasa pociągu IC „Konopnicka” zostanie wydłużona z Warszawy do Olsztyna.

Pociągi InterRegio w relacji do Warszawy będą dojeżdżać do Warszawy Wschodniej przez Warszawę Centralną (zamiast do Warszawy Głównej, jak dotychczas). InterRegio Prosna dojedzie z kolei do Warszawy Wschodniej przez Warszawę Gdańską.

Zmieniony rozkład jazdy będzie obowiązywał do 31 sierpnia.

Więcej informacji na Komunikacja Pabianice.