2 grudnia (niedziela) w Fabryce Wełny (ul. Grobelna 4) zagra Katarzyna Hushta. Ta wybitna młoda pianistka pochodzi z Białorusi, ale grać uczyła się m.in. w Polsce. W 2014 roku z wyróżnieniem ukończyła Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Występowała na wielu scenach w kraju i zagranicą, grając koncerty w ramach międzynarodowych festiwali, m.in. na Białorusi, Litwie, w Niemczech, Austrii, Francji, Rosji. Wielokrotnie koncertowała w Warszawie. Specjalizuje się w muzyce Chopina. I u nas zagra utwory tego wielkiego kompozytora.


Uwaga, podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy dla cierpiącego na nowotwór oka Antosia Świecha.

Chłopczyk od miesiąca przebywa w klinice w USA, gdzie dzięki hojności m.in. pabianiczan podawany jest mu bardzo kosztowny lek. Antoś wróci do Polski za 2-3 miesiące. Jego rodzice wciąż zbierają pieniądze na leczenie malucha. Dla Antosia organizowane są licytacje (szczegóły na stronie na Facebooku: Antek, powiedz co widzisz. Walczymy z nowotworem siatkówczak obuoczny).

Charytatywny koncert dla Antosia zaczyna się o godz. 16.00. Wstęp wolny, ale będzie prowadzona zbiórka pieniędzy dla małego pabianiczanina.

ZOBACZ TEŻ: Trwa zbiórka na kolejne dawki chemii dla Antosia.