Będą 4 biegi. W 24-godzinnym pobiegnie 130 osób, w 48-godzinnym – 50, w biegu na 50 kilometrów – 40, a na 100 km – 80. Wystartuje 300 zawodników, w tym ok. 20 pabianiczan. Milena Grabska – Grzegorczyk, która rok temu rozłożyła wszystkich na łopatki pokonując w dwie doby 347 kilometrów, tym razem pobiegnie na setkę.

     - Będzie cała polska elita m.in. Patrycja Bereznowska, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w biegach 24-godzinnych, Dominika Stelmach, specjalizująca się w biegach górskich. Będą też mistrzowie z innych państw, np. z Litwy – wylicza Piotr Kardas, dyrektor zawodów.

     W związku z sytuacją epidemiologiczną będą obowiązywały dodatkowe obostrzenia. Jednego dnia nie może być na trasie więcej niż 250 biegaczy. Cała obsługa biegu będzie w maseczkach.

     - W tym roku nie ma maratonów i półmaratonów, które są bardzo popularnymi biegami, ale też bardzo masowymi. UltraPark Weekend może się odbyć tylko dlatego, że jest to bieg kameralny. Chętnych nie brakowało, bo w tym roku to naprawdę jedna z niewielu możliwości dla biegaczy z całej Polski, aby wziąć udział w jakimś starcie – dodaje Piotr Kardas.

     Zawody będą się odbywały bez udziału publiczności.

     - Przepraszamy mieszkańców za utrudnienia w parku. Prosimy nie wchodzić na główną aleję, nie przekraczać taśm i poruszać się bocznymi alejkami – apelują organizatorzy zawodów.

     Pierwszy bieg wystartuje w piątek (28 sierpnia) o godz. 18.30. Będzie to start biegu ABM Jędraszek UltraPark 48h, który zakończy się dopiero w niedzielę. W sobotę (29 sierpnia) o 7.00 zaplanowano start biegu Selfmaker UltraPark 24h. Dwa najkrótsze biegi odbędą się w niedzielę. O 8.00 start ABM Jędraszek Supermaraton 100km, a o godz. 9.00 start ABM Jędraszek Ultramaraton 50km. Impreza sportowa będzie trwała do niedzieli do 21.00.